تحلیل نئوویو کلر (2) در نئوویو سنتر

در تحلیل نئوویو کلر که در چند ماه پیش ارائه شد در انتهای موج e سیگنال خرید موقت برای استفاده از نوسان موج f را مطرح کردیم. این موج از محدوده ی 8000 تومان تا 11000 تومان حرکت کرد و نوسان 35 درصدی را انجام داد.

هم اکنون طبق سناریوی قبلی موج G از این دیامتریک در حال تکمیل است و به نظر می رسد به انتهای خود نزدیک می شود.

در صورت نیاز به مطالعه تحلیل قبلی به ” تحلیل نئوویو کلر پارس (1) ” رجوع بفرمایید.

سناریو 1 :

این سناریو دقیقا همان سناریوی قبلی است که در آن با پایان موج g از دیامتریک به دنبال حرکتی شارپ برای رسیدن به اهداف بالایی هستیم.

به بروزرسانی تحلیل نئوویو کلر که در کش دیتای هفتگی انجام شده است دقت فرمایید:

تحلیل نئوویو کلر (2) - سناریوی اول

تحلیل نئوویو کلر در نئوویو سنتر – کش دیتای ویکلی

موج f از این دیامتریک زمان بسیار زیادی را گرفت از این رو موج e هم احتمال دارد زمان گیر شود.به نظر می رسد موج g نیز همانند بسیاری از امواج قبلی این الگو بخواهد فعالیت مثلثی و زمان گیری را طی کند.

توجه کنیم در این سناریو انتظار نداریم موج g بلندی تشکیل شود و قیمت به زیر 8000 تومان نفود نماید.

پس از تکمیل الگوی موج g حد ضرر را 5 درصد زیر آخرین کف لحاظ کنید.

توجه : اعداد اعلامی کمی با اعداد تحلیل قبلی متفاوت است چون پس از مجمع این نمودار تعدیل شده است.

سناریو 2 :

در سناریوی اول موج f زمان بسیار زیادی را صرف کرد و کمی محاسبات زمانی را با چالش همراه ساخت از این رو سناریویی به عنوان پلان بی در نظر می گیریم.

در سناریوی اول پس از پایان موج g قیمت برخواهد گشت اما توجه به کیفیت حرکت پساالگویی می تواند مفید باشد ، به این صروت که اگر حرکت پساالگویی در سناریوی اول کند و ضعیف باشد نشان دهنده این است که الگو تکمیل نیست و برای آن می توان سناریوی دیگری نوشت.

به موج شماری نئوویو کلر که در کش دیتای هفتگی انجام شده است دقت کنید :

تحلیل نئوویو کلر (2) - سناریوی 2

آنالیز نئوویو کلر در نئوویو سنتر – کش دیتای هفتگی

در این سناریو فقط تجمیع سه قسمت ابتدایی از ناحیه رنج را تغییر دادیم تا چالش مباحث زمانی حل شود و از طرفی کند بود حرکت پساالگویی نیز ممکن است منجر به تشکیل این سناریو شود.

توجه : به لحاظ تکنیکی احتمال وقوع سناریوی 2 بیشتر است.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

خرید کلر در محدوده ی 8000 تومان ریسک اندکی دارد و حد ضرر آن را می توانیم در ناحیه 7000 تومان در نظر بگیریم. اگر سناریوی اول رخ دهد که سهم سریعا با افزایش تقاضای مناسب روبرو می شود و به سمت اهداف بالای 20000 تومان حرکت خواهد کرد و اگر سناریوی دوم رخ دهد برای تکمیل موج f سودی در محدوده ی 30-40 درصد را به همراه خواهد داشت.

در نهایت این خرید نیز همانند خریدی که در تحلیل قبلی بیان شد سود آور خواهد بود حتی در حالت بدبینانه در سناریوی دوم.

نویسنده : حسین حیدرپور
تاریخ تحلیل : 4 مرداد 1399

پادکست این تحلیل را گوش کنید

آپدیت سریع

 • 3 مهر 99

  طبق تحلیل نئوویو کلر و سیگنال خرید در محدوده ی  8000 تومان، مشاهده کردید که حرکت صعودی کند بود که نشان دهنده عدم پایان الگو و صعود در قالب سناریوی دوم بود. البته با توجه نکات الگوها و قبل از این که صعود رخ دهد هم در تحلیل اشاره کردم که احتمال وقوع سناریوی دوم بیشتر است.

  هم اکنون موج f صعودی تشکیل شده است و طبق تحلیل سود حداکثری 36 درصدی را به همراه داشته است که خالص آن احتمالا در محدوده ی 20 درصد باشد.

  به بروزرسانی تحلیل نئوویو کلر که در کش دیتای هفتگی انجام شده است دقت فرمایید :

  تحلیل نئوویو کلر 2 - آپدیت سریع 1

  تحلیل نئوویو کلر 2 – آپدیت سریع 1

  موج g نیز تشکیل شده است و به انتهای خود نزدیک شده است ، انتظار داریم در مهر ماه این سهم حرکت پسا الگویی خود را شروع کند.

  سیگنال خرید مجدد این سهم می تواند روی یکی از نواحی حمایتی زیر رخ دهد :

  1- ناحیه 6500 تومان

  2- ناحیه 5900-5600 تومان

  این سهم بر خلاف بازار ریزش مناسبی انجام داده است و نسبت به سقف خود حدود 40 درصد کاهش قیمت را تجربه کرده است. کلاستر 6500 تومان بسیار اهمیت دارد و اگر بازار کمترین ارزشی برای این سهم قائل باشد! این حمایت نباید بشکند چرا که این سهم جز سهام های رشد نکرده در 6 ماه گذشته است.

  حد ضرر خود را در صورتی که بازار قفل نشد! 5 درصد زیر کندل بازگشتی مربوط به سطوح فوق قرار دهید.

  نکته آخر در مورد اندازه موج g می باشد ، همان طور که در موج شماری نئوویو کلر پارس بدان اشاره شد انتظار موج g به این بلندی را نداشتیم ، هر چند در الگوی تغییر محسوسی ایجاد نشده است اما این موج بلند می تواند باعث تبدیل شدن الگوی دیامتریک به الگوی سیمتریکال ناقص شود. بنابراین خرید فعلی را مجددا به دید نوسان 30-40 درصدی نگاه کنید تا در آپدیت های کلی بعدی با توجه به مومنتوم صعودی که در مهر ماه احتمالا رخ خواهد شد ، نظر بهتری دهیم. 

برچسب ها

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی

19 پاسخ
 1. بهروز رادمنش
  بهروز رادمنش گفته:

  درود استاد حیدرپور عزیز، خسته نباشید.
  در موج e از سناریو اول، مثلث خنثی شکل گرفته است؟ اگر پاسخ مثبت است، خط روند ce نباید از انتهای c به انتهای e رسم شود؟ آیا تداخل خط روند با ساختار دیامتریک علت رسم خط روند به این شکل شده است؟
  سپاس از لطف شما.

  پاسخ
 2. رضا
  رضا گفته:

  سلام وقت بخیر
  با توجه به صف خرید های تشکیل شده برای سهم، آیا میتوان گفت که هم اکنون حرکت پسا الگویی آغاز شده و سناریو 1 در حال وقوع است؟

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   صف امروز برای این سهم بسیار کم رمق بود و تا زمانی که قیمت بالای 11000 تومان تثبیت نشود نمی توان گفت حتما سناریوی 1 در حال وقوع است و بیشتر باید صبر کرد.
   پتانسیل های این سهم بالاتر از این حرف هاست که چنین صفی را نشان از شروع حرکت بدانیم و به نظرم باید صف بالای 5 میلیون داشته باشد تا خیالمان راحت شود و بگوییم درجا زدن سهم خاتمه یافته است.

   پاسخ
 3. محمد
  محمد گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت زحمتکش حوزه نیوویو
  قبل از هر چیز بنده تحلیلهای جنابعالی را همیشه دنبال میکنم و در پیشبرد بنده بسیار کمک شایانی کرده و از این جهت قدردان زحمات جنابعالی هستم
  در تحلیل سناریوی اول تشابه زمانی برای امواج مشاهده نمیشه و برای بنده هم سواله که چرا جنابعالی از این قضیه ساده رد شدید شایدم دلیل خاصی داره؟
  در تحلیل سناریوی دوم هم چرا موجA بزرگ را جدا از بقیه امواج در نظر گرفتید که با توجه به قانون زمانی جناب آقای نیلی بنظر بنده جای سوال داره؟
  ولی اگه موج A را با بقیه امواج جمع بندی کنیم به دیامتریک زیگزاگی میرسیم که در اواخر موج F هستیم.
  باتشکر

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   لطف دارید انشاالله که تحلیل ها برایتان مفید باشد.
   در مورد سناریوی اول ، آن سناریو زمانی نوشته شده بود که موج e به خاتمه خود نزدیک می شد و انتظار داشتیم موج f و g نیز شبیه قبلی ها شود ولی زمان بیش از حد موج f عملا سناریو را به مشکل روبرو کرد که در تحلیل فوق و پادکست مربوطه به آن پرداخته شد.
   الگویی با عنوان دیامتریک زیگزاگی هم وجود ندارد و این که کل حرکت یک دیامتریک باشد هر چند یکی از سناریوها ست اما به هیچ عنوان در اولویت نیست و من آن را صرفا به عنوان پلان بی در نظر می گیرم.
   سلامت و موفق باشید

   پاسخ
 4. محمد
  محمد گفته:

  با سلام فکر کنم بالاخره تونستم امواج رو لیبل گذاری کنم و نظر شما برام خیلی مهمه.
  کلر داره ترکیب دوگانه مثلث انبساطی و خنثی تشکیل میده که در اواخر ترکیب دوگانه قرار داریم درسته؟
  ممنون میشم جواب بنده رو بدید با تشکر.

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   در قسمت اول تحلیل بدی نیست ولی برای قسمت دوم فعلا زود است که نظر قطعی دهیم. سناریوی دوم در تحلیل بالا از سناریوی مورد نظر شما بهتر است.

   پاسخ
 5. بهروز رادمنش
  بهروز رادمنش گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  استاد سناریوی سیمتریکال هم میتواند برای این سهم محتمل باشد؟
  ممنون از زحمات شما.

  پاسخ
 6. محسن
  محسن گفته:

  سناریو دوم رو قبول ندارم چون هر الگویی که بیش از ۳ قطعه است در سه موج اول یعنی a.b.c موج a نمیتونه بزرگترین موج از لحاظ زمانی باشد

  سناریو اول محتمل تر هست

  پاسخ
 7. محمد
  محمد گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت آقای مهندس عزیز
  بنده ترکیب دوگانه مثلث انبساطی و مثلث خنثی که در انتهای موج c از مثلث خنثی قرار داریم و حوالی 7800 به پایان خواهد رسید را در الگو اصلاحی می بینم نظر جنابعالی چیه؟

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   با سلام
   سناریوی شما هم تجمیع بدی نیست ولی تفاوتی با سناریوی اول که در بالا ارائه شد به لحاظ خاتمه ندارد. اجازه بدید الگو تکمیل بشه اگر تجمیع بهتری نسبت به دیامتریک بود حتما جایگزین خواهد شد.
   توجه کنید فعلا تجمیع در اولیوت نیست و شناسایی الگوی آخر برای ترید اهمیت دارد ، احتمالا بارها دیده اید با الگوهای مختلف ترید می کنیم ولی در آینده ممکن است تجمیع آنها را تغییر دهیم ، الگوی تریدی سر جای خودش است ولی ممکن است لیبل آن مثلا از E به B تغییر کند.
   در کارکشن های بسیار پیچیده و زمان بر بیشتر روی الگوی آخر زوم کنید و نه تجمیع.
   موفق باشید

   پاسخ
 8. محمد
  محمد گفته:

  سلام خسته نباششید
  بنظرتون با اتفاقات اخیر بورس ایران قابل تحلیل با نئوویو است؟
  کلر بنظرتون روندش نزولی شده؟

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   با سلام
   اصلاح جزیی از بازار است و بازار بدون اصلاح وجود ندارد بنابراین طبق این تحلیل و تحلیل های گذشته نزول کلر قابل پیش بینی بود. اما نکته قابل توجه که عامدانه و تقریبا به صورت یکپارچه برای همه سهام ها در حال وقوع است ، سقوط آزاد قیمت ها است که با نزول های طبیعی قابل قیاس نیست.
   روند فعلی همه ی سهام ها نزولی است ولی سوال این است که آیا این شاخه نزولی بلند فعلی قابلیت تحلیل و تجمیع با سایر امواج را دارد یا خیر که برای پاسخ به این سوال کم کم تحلیل ها آپدیت می کنیم تا ببینیم کجای کار هستیم.

   پاسخ
 9. حبیب
  حبیب گفته:

  اگر لطف کنید تحلیل کلر رو اپدیت کنید ممنون تون میشم.
  وحکمت رو هم اگر فرصت داشتید بررسی کنید .
  پیشاپش از شما به خاطر کمک و راهنمایی که میکنی سپاس گذارم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *