موج شماری نئوویو فروی (3)

برای موج شماری نئوویو فروی بر خلاف عرفی که در تحلیل ها رعایت می کنیم از تایم فریم هفتگی استفاده کرده بودیم چرا که دیتای بسیار کمی برای این سهم موجود بود اما از این تحلیل به بعد تحلیل فروی را در کش دیتای ماهانه دنبال می کنیم.

در ابتدا توضیحی در مورد تحلیل قبلی خدمت  دوستان ارائه کنیم. در تحلیل قبلی علاوه بر سیگنال خرید 4000 تومانی به دنبال الگوی مثلث دوبل در این سهم باید حرکت شارپی برای تشکیل موج C بزرگ رخ می داد. موج C بزرگ تشکیل شد اما به اندازه کافی شارپ نبود و به لطف حقوقی خود کاما! با عرضه های زیادی همراه شد و نتوانست خیلی شارپ حرکت کند و در نهایت به تارگت 9200 تومانی رسید.

با توجه به این که میزان حرکت صعودی کمتر از انتظار ما بود تغییری در تحلیل قبل دادیم بدین صورت که از مثلث دوبلی که تحلیل کرده بودیم ، مثلث اول را موج B و دو کارکشن بعدی (تک موج و مثلث دوم) را در قالب موج C یعنی فاز سوم صعوی تجمیع کردیم. این تغییرات را در تحلیل ماهانه ای که هم اکنون ارائه می شود می توانید مشاهده فرمایید.

در صورت نیاز به مطالعه تحلیل قبلی می توانید به ” آنالیز نئویو فروی (2) ” رچوع فرمایید.

به بروزرسانی موج شماری نئوویو فروی که در کش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو فروی 3

تحلیل نئوویو فروی در نئوویو سنتر – کش دیتای ماهانه

بر اساس موج شماری نئوویو فروی این سهم در ریزش اخیر بیش از 50 درصد از الگوی پاپیون را ریتریس کرده است و کاهش قیمتی نزدیک به 40 درصد نسبت به سقف را ثبت کرده است. این کاهش قیمت بر خلاف بسیاری از سهم های دیگر کاملا منطقی است و اصلا زیاد نیست.

در حال حاضر به نظر می رسد تک موج نزولی آخر فقط موج a از این اصلاح باشد. نوع کارکشن این اصلاح را نمی توان با یک موج تخمین زد لذا هر کارکشنی می تواند رخ دهد اما به نظر شخصی من این کارکشن نمی تواند نزول سنگین داشته باشد از این رو به دنبال یک فلت یا مثلث در این کارکشن هستم.

اگر یکی از کارکشن های گفته بخواهد تشکل شود انتظار داریم موج b از کارکشن مذکور حداقل ناحیه 8200-7500 تومان را ببیند و حتی فراتر از آن رود. 

حد ضرر را در تحلیل های قبلی یک بار به 5600 و یک بار به 5800 منتقل کردیم و به شکست کاذبی که قیمت انجام داد عملا حد ضررهای تریل شده را فعال کرد و طبق سیگنال اولیه سودی بیش از 40 درصد را به ارمغان آورد.

طبق موج شماری نئوویو فروی اگر کارکشنی رنج بخواهد تشکیل شود انتظار نداریم قیمت بخواهد زیر 5400 تومان تثبیت شود از این رو حد ضرر جدید را برای افرادی که همچنان در سهم هستند 5400 تومان اعلام می کنیم (قیمت فعلی سهم 6500 تومان است)، اگر این حد ضرر بخورد به منزله فیلد شدن تحلیل کلی نیست و نشان دهنده این است که در اینجا کارکشنی بلند (و نه رنج) تشکیل خواهد شد.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

همان طور که مشاهده می کنید فقط 3 فاز صعودی به صورت کارکشن تشکیل شده است و انتظار داریم در بلند مدت حرکات صعودی و رنج دیگری را در این سهم ببینیم تا این الگو به طور کامل تشکیل شود.

کامل شدن این الگو حداقل تا اواسط سال 1400 طول می کشد لذا معامله گران بلند مدتی که خریدشان را با ما در 4000 تومان انجام دادند می توانند حد ضرر ابتدایی خود در 3800 تومان را تکان ندهند! اما برای میان مدتی ها رعایت حد ضررهای گفته شده برای سیو سود الزامی است.

این سهم جزو سهام های پر پتانسیل و رشد نکرده بازار محسوب می شود و انتظار داریم از اواخر پاییز به بعد حرکت صعودی و اصلی خود را آغاز کند.

بر اساس موج شماری نئوویو فروی اهداف قبلی پا برجاست و در این جا به آپدیت آنها می پردازیم :

1- ناحیه 15700 تومان

2- ناحیه 21000-19300 تومان

3- ناحیه 33600-30500 تومان

پس از پایان کارکشن فاز چهارم یک بار دیگر در آپدیت سریعی که در این جا اضافه خواهد شد ، مجددا تارگت ها را با دقت بیشتری محاسبه می کنیم.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 6 مهر 99

مجموعه آپدیت‌های سریع

آپدیت اول : 19 آبان 99

طبق آنالیز نئوویو فروی هم اکنون در فاز چهارم از کارکشن این سهم هستیم. در تحلیل اصلی احتمال وجود کارکشنی رنج را نسبت به ایجاد کارکشنی بلند بیشتر دانستیم از این رو برای تفکیک این دو حد ضرر 5400 تومانی را محاسبه و اعلام کردیم.

مثل اکثر سهم های بازار که هیچ کدام کارکشن های رنجی تشکیل ندادند این سهم نیز با شکست 5400 تومان تمایل خود را به ایجاد کارکشنی نزولی و زمان بر نشان داد.

به بروزرسانی آنالیز نئوویو فروی که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

آنالیز نئوویو فروی 3 - آپدیت سریع 1

آنالیز نئوویو فروی 3 – آپدیت سریع 1

کارکشن فعلی تکمیل نیست و خط چین های رسم شده صرفا نشان دهنده بلند بودن کارکشن فعلی و تغییر آن از رنج به نزولِ با مومنتوم زیاد است و تا زمانی که به انتهای خود نزدیک نشده است نمی توان از بین هزاران کارکشن موجود تشخیص زود هنگامی داد.

فرمت این موج ظاهرا شباهت زیادی به فاز سوم صعودی (c3:) دارد و از این رو به عنوان پیش فرض دیامتریک در نظر گرفته شده است.

با نزدیک شدن به پابان کارکشن مجددا تحلیلی از وضعیت الگو انجام خواهد شد.

مهم ترین تارگت های نزول پیش روی سهم عبارتند از :

1- ناحیه 4400-4250 تومان

2- ناحیه 3500 تومان

آپدیت دوم : 7 دی 99

طبق موج شماری نئوویو فروی در آپدیت سریع قبلی این سهم روی ناحیه حمایتی اول بازگشت و راهی روند صعودی جدیدی شد.

روند صعودی فعلی فقط فاز پنجم از کارکشن صعود کننده‌ی این سهم است و الگوی انتهایی می‌تواند دیامتریک یا سیمتریکال باشد. در حال حاضر همه‌ی تحلیل‌ها را بر اساس الگوی دامتریک پیش می‌بریم و اگر نیاز باشد در آینده به سناریوهای دیگر می‌پردازیم.

به بروزرسانی تحلیل نئوویو فروی که در کش‌دیتای ماهانه به انجام شده است دقت فرمایید :

آنالیز نئوویو فروی 3 - آپدیت سریع 2

آنالیز نئوویو فروی 3 – آپدیت سریع 2

بر اساس موج شماری نئوویو انجام شده مشاهده می‌فرمایید که تارگت نرمال موج صعودی فعلی محدوده‌ی 11500-11000 تومان است.

انتظار داریم فاز صعودی پنجم 30-15 روز دیگر پایان پذیرد و سهم ذوب روی اصفهان وارد کارکشن نزول کننده‌ی دیگر شود. البته حداکثر تارگت نرمال زمانی فاز پنجم در محدوده ی 7 ماه  می‌باشد که فعلا دور از دسترس به نظر می رسد.

حد ضرر فروی در حال حاضر در قیمت 4900 تومان قرار دارد.

آپدیت سوم : 1 بهمن 99

طبق موج شماری نئوویو فروی در آپدیت سریع قبلی این سهم روند صعودی خوبی را آغاز کرد و با تکمیل الگوی زیگزاگ در دو هفته‌ی اخیر وارد اصلاح قیمتی شد.

هم اکنون که با افزایش تقاضا را در این سهم شاهد هستیم فروی در حال پیمودن مسیر خود به سمت سقف قبلی در محدوده‌ی 9000 تومان است.

طبق تحلیل نئوویو فروی انتظار داریم برای کوتاه مدت (1-2 ماه آینده) ، موج صعودی فعلی ، آخرین موج صعودی این سهم باشد.

حد ضرر تحلیل را تا 5800 تومان بالا بیاورید.

ویدیوی این تحلیل را در کانال یوتیوب نئوویو سنتر مشاهده فرمایید :

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

11 پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   درود بر شما
   الگوی فروی کارکشنی است که تمام موج های صعودی و نزولی درون آن نیز کارکشن هستند و هیچ فاز اصلی شتابداری درون آن نیست. کارکشن نزول کننده فروی پایان یافته و کارکشن بعدی به صورت صعود کننده و دقیقا از روی حمایت اول در آپدیت سریع (19 آبان) آغاز شده است.

   پاسخ
 1. سید مهدی،
  سید مهدی، گفته:

  با سلام،لطف میکنید،تارکت های قیمتی را با تاریخ تقریبی مچ کنید ،تا مشخص بشه تقریبا طی چه زمانی انتظار دیدن این تارکت ها را بایستی داشته باشیم

  پاسخ
 2. pouya
  pouya گفته:

  با سلام خدمت جناب حیدرپور
  من کش دیتای ماهیانه را به صورت دستی در اکسل برای این سهم وارد کردم ولی در قسمت موج c ,d مثلث مثل این نشد و روی نمودار که نگاه کردم برای ماه فروردین بین 2 شیار زمانی شما 2 خط رسم کردید می خواستم ببینم دلیلش چیه؟
  با تشکر

  پاسخ
 3. ا
  ا گفته:

  باسلام معرفی این سهم در چندین ماه پیش درست بود؟ اگر میدانیم چه زمانی استارت رشد را خواهد زد ماه ها قبلش خرید نمیکنیم!

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   اولا ما سیگنال فروشی نداریم و به کسی بدهکاری هم نداریم و تحلیل ها رایگان در اختیار عموم قرار می گیرد و هر کسی از هر تحلیلی که دوست دارد می تواند استفاده کند یا نکند!
   هم اکنون که با سقوطی دستکاری شده و تاریخی روبرو هستیم ، همچنان این سهم در سود است و خود این موضوع به تنهایی می تواند نشان دهنده این باشد که معرفی در قیمت درستی صورت گرفته است.
   از زمان معرفی رشد سهم شروع شد و احتمالا شما مد نظرتان این است که در قالب یک تک موج به همه اهداف برسیم در حالی که باید دیدگاه خود را اصلاح کنید! در قالب یک الگوی بلند مدت به اهداف خواهیم رسید و هر الگوی بلند مدتی فاز های صعودی و نزولی متعددی دارد.

   پاسخ
   • آقا بیوک
    آقا بیوک گفته:

    سلام استاد
    هی میخوام ننویسم و باز میگم بزار بگم ، مصداق اون حرفی که همیشه تو بحث ها داشتیم ، عرض میکردم این بازار مفت خور زیاد داره ، یعنی تا خوندم مخم سوت کشید.
    اینها واقعا چی میگن،دوپله هم رفتن بالاتر 1- مفت خور ، 2- مدعیییی ، 3- طلب کار

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *