تحلیل نئوویو پلاسکوکار (پلاسک) :

در تحلیل شماره (۱) سهم پلاسک دو حمایت برای خرید سهم پیشنهاد دادیم که با افزایش تقاضا روی حمایت اول بازار روند نزولی کوتاه مدت خود را تمام کرد. در تحلیلی که در کش دیتای هفتگی ارائه شد پتانسیل زیگزاگ بررسی شد که طبق آن بهتر بود قیمت به حمایت دوم می رسید. از آنجا که قیمت به ناحیه اول حمایتی واکنش نشان داد الگوی زیگزاگ را هر چند می توان در نظر گرفت اما بهتر است آن را به صورت دیامتریک آپدیت کنیم تا الگویی بدون نقص را داشته باشیم :

 

 

تحلیل نئوویو پلاسک - کش دیتای هفتگی

تحلیل نئوویو پلاسک – کش دیتای هفتگی

 

اگر روند صعودی شکل گرفته در کش دیتای ویکلی رو به لحاظ الگویی مورد بررسی قرار دهیم به نظر می رسد الگوی تصحیحی پیچیده شروع شده با زیگزاگ در حال تشکیل است. 

با توجه به تحلیل ماهانه در تحلیل شماره ۱ انتظار نداریم که موج D خاتمه یافته و پلاسک روند صعودی میان مدتی خود را آغاز کرده باشد و روند صعودی فعلی احتمالا دومین قسمت از حرکت رنج خواهد بود. لذا هم اکنون که در سود ۶۰ درصدی در کوتاه مدت قرار داریم حد ضرر را جا به جا کرده و به محدوده ی ۲۶۶ تومان انتقال دهید.

نتیجه و خلاصه تحلیل :

در حال حاضر با احتمال بالا روند صعودی فعلی ، روند بلند مدتی نیست لذا توجه به مقاومت ها برای معامله گران کوتاه مدتی و سیو سود حداکثری الزامی به نظر می رسد.

مهمترین مقاومت ها که می تواند خاتمه روند صعودی فعلی را رقم بزند عبارتند از :

۱- محدوده ی ۲۶۵ تومان

۲- محدوده ی ۳۰۰-۳۰۵ تومان

۳- محدوده ی ۳۵۰-۳۶۰ تومان

به عنوان تذکر لازم به ذکر است با توجه به تحلیل نئوویوی و پیش بینی صورت گرفته انتظار صعودی بیش از محدوده ی ۳۵۰ تومان دور از انتظار است و اگر چنین وضعیتی پیش آید تحلیل ماهانه باید تغییر کند!

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *