موج شماری نئوویو سیتا (1)

سرمایه‌گذاری سیمان تامین در تیر ماه امسال وارد بورس شد که برای موج شماری نئوویو سیتا از کل دیتای این سهم استفاده شده است که برای تحلیل نئوویو سیتا در کش دیتای ماهانه همین مقدار دیتا کفایت می کند.

سهم پس از عرضه‌ی اولیه وارد رالی قدرتمندی شده است که قیمت از 1575 تومان تا محدوده 3300 تومان رسیده است که با توجه به میزان اصلاح حرکت بعدی که بیش از 100 درصد این حرکت صعودی را اصلاح داشته است قطعا در حال حاضر بازار ، ما با کارکشن سر و کار داریم که هم اکنون 5 فاز از این کارکشن تمام شده است. برای تحلیل نئوویو این سهم دو سناریو محتمل است که در ادامه به تفصیل به بیان آنها خواهیم پرداخت.

سناریوی اول: تشکیل الگوی مثلث همگرای تناوب معکوس

در این سناریو ، می توان الگوی کارکشن حال حاضر را تمام شده دانست و با توجه به حمایت نسبتاً خوب در محدوده 1500 تومان که اتفاقاً قیمت عرضه‌ی اولیه سهم نیز با این قیمت بوده است، مثلث همگرای تناوب معکوس تشکیل شده و تریگر خرید با شکست خط روند BD در محدوده 1700 تومان می‌باشد. حد سود اول را می‌توان در محدوده 2400-2600 تومان قرار داد ، حد ضرر این تحلیل ، تثبیت در زیر 1450 تومان می‌باشد.

به آنالیز نئوویو سیتا در کش دیتای ماهانه (سناریوی اول) توجه بفرمایید:

موج شماری نئوویو سیتا - سناریوی 1

موج شماری نئوویو سیتا در نئوویو سنتر – ابوذر کرمی

سناریوی دوم: تشکیل الگوی دیامتریک

با توجه به این سناریو ، در صورتی که کارکشن فعلی قصد گسترش بیشتر را داشته باشد مثلث همگرا قابلیت تبدیل به دیامتریک را خواهد داشت و در حال حاضر مومنتوم فعلی بازار می‌تواند نقش  تفکیک کننده دو سناریو را داشته باشد ، طبق این تحلیل امکان از دست رفتن حمایت 1500 نیز وجود خواهد داشت بنابراین رعایت حد ضرر 1450 در هر دو سناریو کاملا منطقی می‌باشد.

به موج شماری نئوویو سیتا در کش دیتای ماهانه (سناریوی دوم) توجه بفرمایید:

موج شماری نئوویو سیتا - سناریوی 2

تحلیل نئوویو سیتا در نئوویو سنتر – ابوذر کرمی

خلاصه و نتیجه تحلیل :

بر اساس موج شماری نئوویو سیتا ، برای انتهای فاز اصلاحی حمایت 1500 تعیین شده است و از همین رو می‌تواند وارد فاز اصلاحی جدید شود. برای تعیین اهداف سهم بایستی فاز اصلاحی را تمام شده دانست و سپس تعیین کرد ، اما در صورت بازگشت از حمایت تعیین شده می‌توان اهداف زیر را برای سهم متصور بود:

1- ناحیه 2600-2400 تومان

2- ناحیه 3300 تومان

حد ضرر فعلی سهم تثبیت در زیر 1450 خواهد بود.

نویسنده : ابوذر کرمی

تاریخ : 8 بهمن 99

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

2 پاسخ
 1. الیوت کار
  الیوت کار گفته:

  سللم استاد با تشکر از سایت عالیتون بنده یک سوالی ذهنم رو مشغول کرده اگر جواب بدید ممنون میشم
  تو سناریوی اول مثلث ایا امکان تشکیل چنین الگویی هست که موح e پایین تر از c بره و در واقع الگوی کانتر ترند تشکیل بشه ایا خود آقای نیلی این الگو رو تایید کردن ؟ من هر چقدر سعی کردم نتونستم منبعی پیدا کنم
  ممنون

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   خواهش می کنم ، چیزی به عنوان الگوی کانتر ترند در نئوویو وجود ندارد. این مثلث‌ها تناوب معکوس هستند که اگر در QOW سرچ کنید مطالبی در این مورد پیدا خواهید کرد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.