شمارش نئوویو شاخص کل (15)

قبل از این که به شمارش نئوویو شاخص کل بپردازیم خلاصه‌ای از آنچه گذشت را ارائه می‌کنم.

در ابتدای سال 1399 رالی قدرتمندی در قالب موج E بزرگ در حال رخ دادن بود که به صورت افراطی حرکت می‌کرد و در تاریخ 7 تیر ماه 1399 پنج تارگت مهم برای انتهای این موج در نظر گرفتیم و مشاهده کردیم که شاخص کل به ناحیه سوم اعلامی در 2133000-2100000 رسید و سپس وارد فاز اصلاحی در قالب موج F بزرگ شد.

به عنوان پیش بینی نرمال آن بود که موج F رنج شود و زیر 1.5 میلیون واحد تثبیت نشود اما مومنتوم این نزول بیش از حد نرمال بود که باعث نصف شدن شاخص کل شد که این درصد اصلاح برای این موج در طول کل عمر بورس وجود خارجی نداشته و برای اولین بار رخ داده است.

دلایل این مومنتوم غیر عادی را قبلا ذکر کردیم و دیگر به آن نمی‌پردازیم چرا که هیچ خاصیتی ندارد.

هم اکنون به شمارش نئوویو شاخص کل که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

شمارش نئوویو شاخص کل (15)

شمارش نئوویو شاخص کل (15) در نئوویو سنتر – حسین حیدرپور

موج F دو خاصیت بد را هم زمان دارد ، یکی اصلاح قیمتی افراطی و دیگری اصلاح زمانی بیش از حد نرمال. 

طبق موج شماری نئوویو شاخص کل (14) و آپدیت‌های انجام شده از زمستان سال قبل اعلام کردیم که مهمترین ناحیه برای پایان اصلاح قیمتی شاخص کل محدوده 1050000-900000 واحد است که متاسفانه با دستکاری در بازار و اعمال محدودیت چند ماهه نگذاشتند به این ناحیه برسیم هر چند بسیار به کران بالای آن نزدیک شده‌ایم.

بر اساس موج شماری شاخص کل ساختار این ریزش به صورت الگوی ترکیبی دوگانه است که هم اکنون قسمت دوم تکمیل نیست و بنابراین در حال حاضر انتظار هیج صعود شارپی از شاخص نداریم.

ساختار بر تارگت‌های زمانی و قیمتی اولویت قطعی دارد و لذا تا الگوی این قسمت تکمیل نشود ، حتی اگر شاخص 500 هزار واحد هم شود بر نخواهد گشت!

ساختاری که برای قسمت دوم در نظر داریم الگوی مثلث و در حالت بدبینانه الگوی دیامتریک است. تحلیل فوق بر اساس الگوی مثلث انجام شده است و لذا انتظار داریم این الگو تا انتهای تابستان طول بکشد و در نیمه دوم سال حرکت صعودی مناسبی در شاخص کل ایجاد شود.

بنابراین طبق این الگو حداقل یک موج صعودی و یک موج نزولی دیگر باید تشکیل شود.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

بر اساس شمارش نئوویو شاخص کل انتظار داریم اصلاح زمانی شاخص کل تقریبا 3 ماه دیگر طول بکشد ، بنابراین از اواخر شهریور ماه و اوایل مهر ماه 1400 منتظر ایجاد رالی صعودی می‌توانیم باشیم. البته در آن زمان اولین کار چک کردن ساختار است تا ببینیم الگوی ما تکمیل است یا خیر.

به لحاظ قیمتی به نظر نمی‌رسد اجازه اصلاح شاخص به زیر 1 میلیون واحد داده شود چرا که بسیاری از سهم های کامودیتی محور اصلاح مناسبی کرده‌اند (به جز فلزات اساسی) و اگر نرخ ارز به زیر 20 هزار تومان نیاید و در محدوده ی 22-20 هزار تومان تثبیت شود ، اصلاح قیمتی شاخص کل نیز تمام است و ریزش عجیب و غریبی در آن رخ نخواهد داد.

هدف موج G به طور استاندارد بیش از 2300000 هزار واحد است که هر موقع وارد موج G بزرگ شدیم ، تارگت‌ها را با دقت محاسبه و اعلام می‌کنیم.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 30 خرداد 1400

مجموعه آپدیت‌های سریع

آپدیت اول : 3 مهر 1400

طبق موج شماری شاخص کل که در تحلیل فوق و سه ماه پیش انجام دادیم، هم‌اکنون مشاهده می‌کنید که شاخص کل دقیقا طبق پیش‌بینی در حال ساخت الگوی مثلث است. 

برای مشاهده ادامه پیش‌بینی ویدیوی زیر را می‌توانید مشاهده فرمایید (فیلتر شکن را روشن کنید) :

 

آپدیت دوم : 6 دی 1400

شمارش نئوویو شاخص کل هیچ تغییر قابل ملاحظه‌ای نسبت به آپدیت قبلی نکرده است و تمامی شرایط و حالات ممکن در تحلیل ویدیویی قبلی که سه ماه پیش ارائه کردیم ، توضیح داده شده است.

برای تاکید بیشتر و درخواست‌های زیاد برای آپدیت شاخص کل ، با توجه به این که موج e در طی نوسانی که داشت پایین‌تر از 1.3 میلیون واحد آمد ، سناریوی مثلث امکان وقوع ندارد. عدم تشکیل مثلث بدین مفهوم است که پس از پایان موج e حرکت صعودی در قالب موج f رخ خواهد داد و این حرکت صعودی ، حرکت صعودی اصلی که به دنبال آن بودیم نیست.

پس از تکمیل موج e در دی و بهمن 1400 حرکت صعودی آغاز خواهد شد که می‌تواند جهت نوسان‌گیری از آن استفاده کرد. این موج صعودی ، موج f از الگوی دیامتریک یا سیمتریکال خواهد بود.

برای توضیحات تکمیلی در این مورد به ویدیوی مربوط به آپدیت قبلی در  3 مهر 1400 رجوع فرمایید.

به موج شماری شاخص کل که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

شمارش نئوویو شاخص کل (15) - آپدیت سریع 2

شمارش نئوویو شاخص کل (15) – آپدیت سریع 2

برای پایان موج e دو محدوده کلیدی 1.3 و 1.15 میلیون واحد بسیار مهم است و برای تارگت زمانی هر کدام از امواج دیامتریک به طور متوسط می توانید 2-3 ماه را مد نظر قرار دهید.

توجه فرمایید امکان این که امواج دیامتریک کف جدیدی ثبت کنند وجود دارد ولی بعید است از این رو دیامتریک ترسیمی به احتمال بالاتر اشاره دارد و لذا انتهای آن ناقص است.

آپدیت سوم : 19 دی 1401

در آخرین شمارش نئوویو شاخص کل بورس تهران که حدود 1 سال پیش ارائه شد به دنبال تشکیل الگوی دیامتریک بودیم که موج f و g از آن همچنان باقیمانده بود.

هم اکنون به آپدیت نمودار بالا دقت فرمایید :

شمارش نئوویو شاخص کل (15) - آپدیت سریع 3a

شمارش نئوویو شاخص کل (15) – آپدیت سریع 3a

دو موجی که منتظرش بودیم طبق تحلیل یک سال پیش رخ داد و هم اکنون حرکت صعودی به عنوان پساالگویی شروع شده است. اما سوال اصلی اینجاست آیا الگوی فوق به درستی شکل گرفته است؟ متاسفانه جواب این سوال خیر است و الگوی فوق هر چند ظاهر خوبی دارد اما یک دیامتریک نیست!

بنابراین در اینجا می‌خواهم تجمیع جدیدی را ارائه کنم که جایگزین الگوی دیامتریک شود.

توجه فرمایید شمارش نئوویو شاخص کل که در زیر مشاهده می‌فرمایید بدون ایراد نیست اما از دید من بهترین تحلیل جایگزین برای تحلیل فوق است.

به تحلیل نئوویو شاخص کل بورس دقت فرمایید :

شمارش نئوویو شاخص کل (15) - آپدیت سریع 3b

شمارش نئوویو شاخص کل (15) – آپدیت سریع 3b

در تحلیل فوق با تکمیل الگوی مثلث همگرای جاری به دنبال حرکت صعودی قدرتمندی هستیم که اول خط روند bd را به سرعت مناسبی بشکند و ثانیا بازگشت‌های زیادی در اصلاح های کوتاه مدتی نداشته باشیم.

اگر این دو شرط رخ دهد انتظار داریم به عنوان تارگت اول شاخص کل بتواند مجددا سقف 2100000 واحد را پس بگیرد.

اگر دو شرط فوق رخ ندهد صحت الگوی مثلث جاری به شدت زیر سوال می‌رود و باید مجددا مورد بررسی قرار بگیرد.

سناریوهای بد بینانه‌ای در مورد شاخص کل وجود دارد که از دید من محتمل نیست لذا فعلا نیازی به بررسی بیشتر نیست.

پس از رسیدن به سقف مذکور ، تارگت‌های دیگر را ذکر خواهیم کرد.

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی

72 پاسخ
 1. ا.پ
  ا.پ گفته:

  سلام و درود
  وقت بخیر

  اگر چارت ماهانه رو ببینیم، میتونیم بگیم اصلاح دوونیم سال اخیر موج ایکس بوده و در سال ۹۹ ابرترند قریب به ۳۹ دهه ای تموم شده؟ چون به نظر بیش از حد طول کشیده و نمیدونم میشه این حرکت رو هم درجه با ریزموجهای صعودی و نزولی سال ۹۷ و ۹۸ در نظر گرفت یا خیر.

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   درود بر شما
   کارکشن مد نظر شما ایکس موج نمی تواند باشد ، یا بهتر است بگویم مشکل اصلی نام گذاری این کارکشن دو و نیم ساله نیست ، مشکل اصلی این است که صعود 97 و 98 و 99 هیچ الگوی کاملی نیست که به صورت مولتی تایم فریم تایید شود مگر اینکه به واسطه زمانبر شدن بیش از حد این کارکشن اخیر آن را دستکاری کنیم. در آن صورت X ، B یا هر موج دیگری ممکن است باشد!
   به لحاظ درجه با کمی اقماض مشکل خاصی وجود ندارد.

   پاسخ
 2. مهدی دهقان
  مهدی دهقان گفته:

  سلام و عرض ادب
  جناب حیدر پور من تازه امروز با پیج اینستا و سپس با این سایت تون آشنا شدم .
  وااااقعا لذت بردم از تحلیل شاخص کل و دیگر تحلیل هاتون که ارائه داده بودید
  توی این دو سال اینچنین تحلیلی از کسی ندیده بودم.
  بی صبرانه منتظر آپدیت تحلیل جدیدتون هستم

  پاسخ
 3. مسعود
  مسعود گفته:

  سلام و درود جناب حیدرپور،
  عجب تحلیلی شد، بدون اغراق تمامی نئو کارها این شکست سقف رو در این موج اخر پیش بینی نمیکردن. جنابحیدرپور ، من نئو نمیدونم آیا باید منتظر یک اصلاح زمانی طولانی مدت باشیم بعد از این شکست؟ گفته بودید که سقف رو بزنیم تارگت های جدید رو معرفی میکنید.
  عالی بود استاد، تشکر میکنم از انتشار تحلیل هاتون.

  پاسخ
 4. وحید
  وحید گفته:

  سلام سال نو مبارک
  آیا پسا الگویی مثلث تایید روند نزولی شاخص تمام شده است؟
  و آیا امکان دارد حرکت صعودی کنونی یک ایمپالس با موج 5 ممتد باشد؟

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   درود
   سال نو شما هم مبارک
   پساالگویی مثلث مورد قبول است و با توجه به الگوی بزرگتر ، پس از این مثلث نمی‌تواند هیچ نوع الگوی ایمپالسی شکل بگیرد لذا انتظار وقوع یکی از کارکشن‌های استاندارد یا غیر‌استاندارد بلند را داریم.

   پاسخ
   • وحید
    وحید گفته:

    سلام و تشکر از پاسختان
    منظور بنده از احتمال ایمپالس حرکت کنونی، مثلا موج a از یک زیگزاک بود. در واقع سوال بنده این بود که مومنتم و رفتار این ریزموج، قابلیت ایمپالس شدن دارد تا بعد بتوانیم زیگزاک را محتمل بدانیم.

    پاسخ
 5. کیارش
  کیارش گفته:

  نه دیامتریک نه مثلث همگرا هیچ کدام تشکیل که نشد. اینکه می فرمایید فرم و الگوی اصلاح دیگر خیلی پیچیده شده یه گزاره کلی و مبهم است. شاخص به احتمال بسیار زیاد تا تیر ماه سال آینده در حوالی ۱۴۰۰ الی ۱۴۵۰ اصلاح خواهد کرد و پس از آن تشکیل یک دیامتریک پایپونی محتمل می باشد که شاید سقف را بزند.

  پاسخ
 6. برزگر
  برزگر گفته:

  سلام استاد. زمان موج a آیا مشکلی ایجاد نمی‌کنه؟ چون سر کلاس فرموده بودید که اگه a زمان‌گیر بشه، کل الگو بسیار پیچیده خواهد شد.

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   درود بر شما
   کارکشن به اندازه کافی پیچیده شده است و امواج این مثلث پیچیدگی زیادی دارند و از طرفی ممکن است کل الگو دیامتریک شود و پیچیدگی کلی بیش از این نیز افزایش پیدا کند.

   پاسخ
   • مهدی...
    مهدی... گفته:

    سلام جناب حیدرپور عزیز
    اینکه خط bdشکسته نشد ، یعنی مثلث می‌تونه دیامتریک باشه؟
    اگر هست اهداف موجg چی می‌تونه باشه؟

    پاسخ
 7. وحید
  وحید گفته:

  با سلام خدمت استاد گرامی
  بنده در مثلث همگرایی که پیشنهاد شده است سه مشکل اساسی دارم
  ۱. خط روند bd با تقریب خوبی از ابتدای موج a میگذرد
  ۲. اندازه موج e بسیار ناچیز (5 درصد) از c کوتاه تر است
  ۳. اگر دستکاری را لحاظ نکنیم و جز ذات بازار بدانیم! ، زمان موج b از a کمتر است که مناسب مثلث همگرا استاندارد نیست
  نتیجه گیری» فکر کنم موج x قبلی درست بود پس موج a را به y تغییر می دهیم. حال انتهای y را موج A از کارکشن در نظر بگیریم که بعد از آن موج  B شروع شده است. دو سناریو قابل ارایه است: موج B دیامتریک است و فعلا در موج e از آن هستیم. محتملتر شاید B یک فلت است، به این ترتیب که در نمودار ارایه شده، موج b را به a از B و تجمیع c و d و e را به b از B تغییر دهیم و اکنون در موج c از B که یک حرکت ایمپالس است هستیم

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   درود بر شما
   1- ایراد اول شما وارد نیست و کافی است مجددا بررسی نمایید تا فاصلۀ بسیار زیاد 0 از خط روند را مشاهده فرمایید.
   2- حداقل الزامات پاس شده و مشکلی نیست هر چند بهتر بود کوتاه تر می بود.
   3- دستکاری جزو ذات بازار نیست و اگر بیش از حد باشد در آن شاخه قطعا مشکل ساز خواهد شد
   نتجیه گیری : سناریوی شما در هر دو حالت باعث می شود کارکشن فعلی با قبلی ها هم درجه نباشد و احتمالا تبدیل این مثلث به دیامتریک (با انتهای ناقص) تا حد زیادی مشکل وایلنت نبودن موج A را حل کند.
   موفق باشید

   پاسخ
 8. مهدی...
  مهدی... گفته:

  سلام وعرض ادب
  مهندس جان الگوی بزرگتر همون دیامتریک بوده ، که تمام شده؟

  پاسخ
 9. احمد زمانی
  احمد زمانی گفته:

  سلام این الگوی ترکیبی که شما در نظر گرفتید در این شاخه نزولی مشکل در جه نداریم؟
  الگو بعد ایکس موج شما که مثلث جاری هست زمان بیشتری از الگو قبلیش یعنی 1.61 درصد مصرف کرده است

  پاسخ
 10. صمدی
  صمدی گفته:

  سلام مهندس. وقتتون بخیر باشه. از آخرین باری که دیدگاهتون رو درمورد بازار در کانال تلگرامی تون بیان کردید نزدیک دو ماه میگذره و آخرین آپدیت تحلیل ها هم به حدود 4 5 ماه پیش برمیگرده. همانطور که یک و نیم ماه پیش در کانال عرض کردید فعلا تحلیلی ارائه نمی‌دید اما اگر امکان دارد مجددا مثل سابق تحلیل های خوبتون رو به اشتراک بگذارید بخصوص تحلیل های ویدیوییتون که بسیار مفید و آموزنده هستند. این درخواست بنده و بسیاری از همراهان شما میباشد. سپاسگذارم

  پاسخ
 11. محمد
  محمد گفته:

  باسلام.
  با توجه به اینکه آقای نیلی در کلاس های خود این نکته را به صراحت اعلام می کنند که الگوی بعد از ایکس موج بایستی با الگوی اول از نظر زمانی در تشابه باشند. بدین مفهوم که الگوی دوم یا 100% الگوی اول است و یا در محدوده 0.618 تا 1.618 از الگوی اول می باشد.اما در اینجا برای شاخص تشابه ندارند.آیاهم چنان نظرتان برای شاخص الگو ترکیبی هست؟آیا بهتر نیست کل الگو اصلاحی را یک دیا (دیا اول موج A)گرفت که اکنون در موج G دیا کلی هستیم نه ترکیبی.

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   درود
   من تحلیلم از شاخص با توجه به گسترش امواج تغییر کرده است اما مطالبی که شما از آقای نیلی نقل می کنید اشتباه است و قطعا چنین مطالبی در مورد فازهای ترکیبی ها به عنوان الزام مطرح نیست. مطلبی هم که شما گفتید با عنوان تشابه اصلا مطرح نیست ، این بحث همسانی است که در موردی که شما فرمودید الزام آور نیست.

   پاسخ
 12. وحید
  وحید گفته:

  سلام
  آیا می‌توان گفت که صعود اخیر شاخص کل، موج f از دیامتریک y بوده و زمان آن نیز تمام شده است، لذا بزودی موج g شروع می شود؟

  پاسخ
 13. A
  A گفته:

  سلام اینکه موج e از دیامتریک y زمان بیشتری از کل W داشته مشکلی تو گرفتن الگو به این صورت wxy نداره؟

  پاسخ
 14. Ali
  Ali گفته:

  سلام آقای حیدرپور. در تحلیل های قبلی از کف سال 97 تا الان رو دیامتریک درنظر گرفتید که هم اکنون در موج f از این دیامتریک هستیم. اما مشکلی که پیش میاد اینکه موج f زمانی بسیار بیش از مجموع سه موج قبلی خود صرف کرده و گویا همچنان نیز توسعه خواهد یافت که دراینصورت مشکل درجه پیش میاد و قابل تجمیع با سه موج قبل نخواهد بود. آیا میتوانیم بگیم که الگو بزرگتر در سقف 2 میلیون خاتمه یافته و ساختار بزرگ دیامتریک نیست و ریزش دوسال اخیر موج b یا x بزرگ میباشد؟؟ با تشکر

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   صحبت شما از قوانین زمانی صحیح است اما کامل نیست لذا فعلا مشکل زمانی نداریم. در مورد سناریوی پیشنهادی هم کاملا قابلیت بررسی دارد اما در گذشته که بررسی کردم چنین چیزی به لحاظ ساختاری امکان پذیر نیست با این حال حتما مجددا بررسی خواهد شد.

   پاسخ
 15. محمد صادقی
  محمد صادقی گفته:

  سلام استاد وقتتون بخیر
  نمیتونیم بگیم الگوی اصلاحی در نقطه c فرضی شما تموم شده و یک A تشکیل داده و الان در موج B قرار داریم ؟
  چون الگوی y فرضی ادامه روند الگوی w نیست و داره موازی پیش میره و سقف x فرضی رو داره میزنه!
  و با این استارت بازار در c از یک فلت در موج B باشیم؟

  پاسخ
 16. علی
  علی گفته:

  سلام استاد
  وقتتون بخیر
  تشکر بابت تحلیلتون
  در صورت امکان بفرمایید چه الگویی را برای موج e در نظر دارید؟
  و اینکه موج e از نظر شما بهمن ماه به اتمام می‌رسد ؟

  پاسخ
 17. پوراحمد
  پوراحمد گفته:

  سلام
  ممنون از آپدیتتون
  ریزموجهای w آیا با ریزموجهای y مشکل تناسب ندارن؟ چون هرکدوم از ریزموجهای w در حد ریزموجهای موجهای y هست.

  پاسخ
   • پوراحمد
    پوراحمد گفته:

    سلام مجدد

    چرا abc رو Y نمیگیرید که بعدش d بشه اولین موج از حرکت صعودی جدید؟؟ چون بعدش e کمتر از ۶۱.۸ درصد d اصلاح کرده.

    پاسخ
 18. محمد صادقی
  محمد صادقی گفته:

  سلام استاد
  پس تو این دیامتریک فرضی زمان fو g باید یک اندازه باشن درسته؟
  چون زمان a و e از دیامتریک متفاوت بودن و باید موج gوf هم اندازه بقیه موج های همسان باشند

  پاسخ
 19. Mahdi...
  Mahdi... گفته:

  سلام جناب حیدرپور
  سناریوی مثلث به نظر با شکست ۱.۳ و زمان بسیار نقض شده، درسته؟

  پاسخ
 20. پوراحمد
  پوراحمد گفته:

  سلام و عرض ادب

  تحلیل شما در آپدیت مهرماه در چه محدوده زمانی و قیمتی ای فیلد خواهد شد؟

  ممنون

  پاسخ
 21. Nazanin
  Nazanin گفته:

  جناب حیدرپور دروود وقت بخیر
  در صورت امکان لطف میکنید و محدوده بازگشت مد نظر خودتون رو از شاخص_کل رو بگین
  آیا در نواحی ۱.۴۵۰ حمایت خواهیم داشت، یا به محدوده ۱.۳۰۰ برمیگردیم
  سپاسگزارم 🙏

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   قطعا ناحیه اول مد نظر شما اصلاح مناسبی برای شاخص نیست و نرمال آن است که حداقل اصلاحی تا 1400 و یا پایین تر داشته باشد
   موفق باشید

   پاسخ
 22. فرشید
  فرشید گفته:

  سلام
  در مورد پستی که در تلگرام گذاشتید مبنی بر اینکه در کپشن اینستاگرام نمیشه لینک قرار داد باید عرض کنم که این امکان پذیره
  کافیه به صفحات فروشگاهی معتبر مانند ebay رجوع کنید
  با کلیک روی قسمت سمت چپ و پایین عکس به لینک آن محصول ارجاع داده می شوید
  شما می توانید از این ویژگی استفاده کنید و تحلیل هایتان را قرار دهید

  با تشکر

  پاسخ
  • Shayhan
   Shayhan گفته:

   سلام جناب حیدر پور
   وقت بخیر
   دو مورد در خصوص تحلیل شاخص کل
   اول اینکه دیامتریک در سطح بالاتر رو تکمیل شده ندونستید و دوم موج اخر رو تکمیل شده ندونستید، طبق این تحلیل شاخص تا ۲۳۰۰ میره و بعد وارد اصلاح حداقل ۱۰ ساله میشه که چندان با واقعیات همخوانی نداره خصوصا که در موج استارت شده از ۹۷ عدم تشابهات بین موج ها بیش از دو مورد شده
   سوالی که دارم چرا دیامتریک اصلی رو در سال ۹۲ خاتمه یافته نمی گیرید و بعد از ایکس موج پنج ساله ساختار جدیدی از ۹۷ شکل گرفته باشه؟
   خود موج از ۹۷ تا ۹۹ رو چرا تکمیل شده در نظر نمی گیرید، جوری که الان شاخص داخل موج b از ساختار جدید باشه و حدود ۷۰ هفته دیگه موج سوم رو شروع کنه؟
   صرفا خواستم علت رو بدونم وگرنه از تحلیل های شما همواره استفاده کردم و بهره بردم

   پاسخ
   • حسین حیدرپور
    حسین حیدرپور گفته:

    سلام
    در مورد صحبت های شما به صورت کلی دو نکته را می تواتم عرض کنم :
    1- مطالبی که در مورد الگوی دیامتریک گفتید قدیمی است و عملا بحثی منسوخ شده است و در حال حاضر دیامتریک را به این شکل نمی سنجیم.
    2- در سال های مد نظر شما امکان تکمیل الگوها وجود ندارد و با مشکلاتی در قوانین روبرو می شویم.
    در مورد اصلاح حداقل 10 ساله که فرمودید ، هدف از تحلیل تکنیکال این نیست که توجیحی برای تحلیل های غیر تکنیکی پیدا کنیم ، هر چه جواب تحلیل تکنیکال شد از نظر ما تکنیکالیست ها رخ می دهد و نیازی به تطابق با سایر تحلیل ها نیست و در غیر این صورت تحلیل تکنیکال هیچ ارزشی نخواهد داشت.
    اما بر فرض اینکه تورم افسار گسخته ما همچنان باعث رشد ارز و کالا در کشور شود ، به طبع آن بدون هیچ تحلیلی انتظار رشد بورس می رود ، در همین حالت اصلاح مد نظر شما ممکن است فرم رانینگ پیدا کند و علاوه بر این که در این اصلاح شاخص با افزایش همراه باشد ، حرکت بسیار شارپی هم پس از آن رخ دهد که مجموعا تطابق خوبی با وضعیت جاری پیدا کند.
    موفق باشید

    پاسخ
  • مهرشاد
   مهرشاد گفته:

   سلام استاد خسته نباشید
   ببخشید الا شاخص در موج eاز موج اصلاحی fبزرگ هستیم درسته ؟
   هدف این موج تا کجاست ایا کف جدید زده میشه یا بالاتر میشه تارگت موج eرو لطف کنید

   پاسخ
 23. کیارش
  کیارش گفته:

  شما برای شاخص هدف ۲میلیون ۳۰۰ هزار واحد متصور هستین؟ از لحاظ زمانی چقدر طول خواهد کشید؟ تارگت شما بیش از حد اغراق آمیز به نظر می رسد. به نظرم‌ بهتر است ابتدا تارگت کوتاه مدت ارایه دهید. مثلا طی ۶ ماه آینده با توچه به تکمیل ساختارها و پساالگویی های که تایید می شوند شاخص تا کجا می تواند رشد کند طی ۶ ماه یا یک‌ سال. رسیدن‌ به تارگتی که‌ شما ذکر کردین‌ ممکن است سالها به طول بکشد و کسی منکر آن نیست ولی روند فرسایشی و رنج شدن‌ بازار با توجه شرایط کلی اقتصادی کشور و سلب اعتمادی که از بازار شده و اینکه دولت بهره خودش را از بورس برده و دولت بعدی به شدت دولت روحانی نیاز مالی به بازار در ۴ سال اول نخواهد داشت، محتمل تر به نظر می رسد.

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   با پایان موج F موج G شروع خواهد شد و هر چند امکان ناقص شدنش در شرایط غیر نرمال وجود دارد اما نرمال آن است که به راحتی سقف قبلی شکسته شود. تمامی تحلیل های ما تارگت زمانی دارند مگر این که الگو تکمیل نشده باشد و لذا اگر تارگت زمانی ندادیم به خاطر این است که موج F هنوز خاتمه پیدا نکرده است و به محض خاتمه و شروع رالی جدید هم تارگت های قیمتی دقیق و هم تارگت زمانی را محاسبه خواهیم کرد.
   تحلیل های پیش رو به صورت محض با توجه به چارت انجام می شود و موارد بیرونی در نظر گرفته نمی شود اما دقت داشته باشید قرار نیست تاریخ گذشته عینا تکرار شود و ممکن است 4 سال اول رییس جمهور جدید با دفعات قبلی متفاوت شود.
   موفق باشید

   پاسخ
 24. آقابیوک
  آقابیوک گفته:

  واقعا متشکر استاد همیشه زحمت میکشید .بودن در کنار مون در این شرایط بازار در حالتی که خیلی از مدعی های در بازار شارپی که کار یک مبتدی هم هست که هی تحلیل بده به نظر من توانایی نیست در این شرایط سخت بازار دست به قلم شدن و جرات ارایه نظر هست که مشخص میکنه چه کسی در چه جایگاهیه این رو بدون تعارف میگم البته کسی هم نه مدعی صد درصد بودنه نه کسی هم باید انتظار صددرصد بودن داشته باشه کل تلاش برای بالا بردن درصد موفقیت و کاهش خطا هست و در کل میانگین یک دوره مالی مثبت ..با تشکر از زحماتتون

  پاسخ
 25. رضا
  رضا گفته:

  سلام منظورتون از اصلاح مناسب چی هست؟فملی 53 درصد ریخت اصلاح مناسب بالای 70 درصد هستش؟شبندر 63 درصد ریخته میشه دقیق تر بفرمایید.باتشکر

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   در بازاری که بسیار از سهم های خوب در محدوده 65 تا 80 درصد نسبت به سقف اصلاح کردند و شاخص کل بورس تقریبا نصف شده است ، اصلاح در محدوده ی شاخص کل اصلاح مناسبی نیست و از دید من اصلاح بیش از 60 درصد نسبت به سقف مناسب است مثل شبندر یا شپنا یا شستا یا خساپا و خیلی از سهم های بزرگ و متوسط دیگر

   پاسخ
   • میلاد
    میلاد گفته:

    سلام جناب حیدر پور
    به نظر شماپایان موج d نهایتا چه عددی خواهد بود؟ آیا بیشتر از ۱.۵ میلیون میتونه حرکت کنه؟
    تشکر از تحلیل های زیباتون.

    پاسخ
    • حسین حیدرپور
     حسین حیدرپور گفته:

     سلام
     بله بالاتر از حد مد نظر شما هم می تونه بره ولی از حالت نرمال خارج خواهد شد. به صورت کلی هر چه موج صعودی فعلی بلند تر باشد ، موج نزولی بعد از آن به صورت نرمال نمی بایست خیلی بلند شود .
     اگر بیش از حد بلند شد ، اعداد و ارقام آن را محاسبه و ارائه می کنم
     موفق و سلامت باشید

     پاسخ
   • محمد
    محمد گفته:

    سلام و عرض خسته نباشید.
    برای الگوهای ترکیبی با ایکس موج آیا بهتر نیست زمان الگو قبل و بعد بین ۶۱.۸ الی ۱۶۱.۸ باشد.در اینجا زمان الگو y بیشتر از ۱.۶۱۸ الگو w شده است و اشکالی ایجاد نمی کند.بهتر نیست بجای ترکیبی کل الگو را یک دیا در نظر گرفت که اکنون در موج f هستیم

    پاسخ
    • حسین حیدرپور
     حسین حیدرپور گفته:

     درود بر شما
     چنین قانونی بین ترکیبی ها وجود ندارد و اصولا هر کدام از قسمت های اصلی ترکیبی می توانند زمان بسیار بیشتری نسبت به سایر قسمت های اصلی صرف کنند.
     تحلیل شاخص جایگزین بهتری نیز دارد اما با تحلیل مد نظر شما متفاوت و تحلیل مد نظر شما نمی تواند درست باشد.
     اگر نیاز شد تحلیل جایگزین را ارائه خواهم داد.
     موفق باشید

     پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *