موج شماری نئوویو شاخص کل (14) در نئوویو سنتر

در موج شماری نئوویو شاخص کل که دو ماه پیش ارائه شد دو سناریوی هم جهت را مورد بررسی قرار دادیم که با شرایط فعلی به نظر می رسد سناریوی اول درست است یعنی کارکشن فعلی موج F از الگوی دیامتریک باشد.

در تحلیل قبلی برای کارکشن موج F هم به مباحث زمانی و هم به مباحث قیمتی در مورد انتهای این موج پرداختیم. زمان حداقل اصلاح را 3-4 ماه تخمین زدیم بنابراین هنوز اصلاح زمانی حداقل تمام نشده است اما به انتهای آن نزدیک شده ایم و برای اصلاح قیمتی حداکثر نرمال را محدوده ی 1.55-1.45 میلیون واحد عنوان کردیم که قیمت بارها واکنشی نسبت به آنها داشت و در نهایت 3 روز پیش این سطح مهم شکسته شد.

در صورت نیاز به مطالعه تحلیل قبلی و آپدیت سریع آن می توانید به ” تحلیل نئوویو شاخص کل (13) ” رجوع فرمایید.

در ابتدا به آنالیز نئوویو شاخص کل که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو شاخص کل (14)

موج شماری نئوویو شاخص کل در نئوویو سنتر – کش دیتای ماهانه

تغییر مهمی در باطن تحلیل قبلی ایجاد نشده است به جز اینکه بر اساس شرایط منطق نئوویو هیچ گاه تصور نمی کردم الگویی در این قسمت تشکیل شود که چنین مومنتوم زیادی داشته باشد. در پادکست تحلیل قبلی اشاره کردم نوع کارکشن را نمی توان حدس زد اما بر اساس شرایط امواج قبلی به دنبال یک الگوی رنج زمان بر مثل مثلث و یا در نهایت فلت بودیم از این رو همه ی محتوای صحبت نیز بر اساس تشکیل یک الگوی رنج بود! که محقق نشد.

در 2 ماه گذشته دیدیم نه تنها طبق پیش بینی الگوی رنجی تشکیل نشد بلکه با اخبار منفی فراوان و بازی های مختلفی که در بازار بورس بر سر سهامداران در آوردند ، هر روز ریزش بیشتری را نسبت به روز قبل شاهد بودیم و به همین علت حمایت کلیدی که عنوان کرده بودیم پس از مدت ها شکسته شد.

در حال حاضر دو سناریو برای ریزش موج F محتمل است که یکی از آنها زیگزاگی با موج b به صورت الگوی فلت رانینگ است که در این صورت انتظار داریم اعداد شاخص به محدوده ی 1.222 میلیون واحد برسد.

متاسفانه برآیند رفتار جمعی بازار نشان دهنده سقوط بیشتر شاخص کل می باشد.

سناریوی دوم وجود یک دیامتریک/سیمتریکال در این قسمت است که زمان بسیار بیشتری نسبت به این زیگزاگ صرف خواهد کرد.

در تحلیل نئوویو شاخص کل که در زیر می بینید الگوی دیامتریک به عنوان احتمال اول ترسیم شده است :

موج شماری نئوویو شاخص کل (14) -3

موج شماری نئوویو شاخص کل در نئوویو سنتر – کش دیتای ماهانه

تفاوت اصلی این سناریو با زیگزاگ قبلی در این است که این الگو روی هر کدام از حمایت های محاسبه شده در زیر می تواند بر گردد و نیازی نیست به عدد حداقلی خاصی مثل زیگزاگ برسد. 

دو تارگت زمانی مهم برای این زیگزاگ یکی محدوده ی ابتدای آذر ماه و دیگری محدوده ی ابتدای بهمن ماه 99 می باشد.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

انتظار منطقی آن بود که در یک کارکشن چندین ماهه با رفتار نوسانی فازهای صعودی و نزولی 1.5-1 ماه مختلفی را ببینیم اما عملا تا کنون فقط نزول خالصی را دیدیم که هم بی سابقه است و هم با منطق همخوانی ندارد که سهام ها با 50-70 درصد اصلاح قیمتی باز هم تقاضای قابل قبولی ندارند. در هر صورت بر خلاف پیش بینی منطقی ما اتفاقی است که افتاده و هیچ گاه نمی توان جلوی بازار ایستاد.

با توجه به رفتار هیجانی و در نهایت شکست مهمترین حمایت شاخص در محدوده ی 1.5 میلیون واحد ، تارگت های پایین تر به صورت زیر محاسبه شده اند :

1- ناحیه 1358000 واحد

2- ناحیه 1135000 واحد

3- ناحیه 1000000 واحد

نواحی 1.22 میلیون واحد و 1.33 میلیون واحد نیز حمایت های مهمی هستندکه به علت نزدیکی به نواحی مذکور می توان از آنها چشم پوشی کرد و جزو همان نواحی بالا در نظر گرفت.

طبق موج شماری نئوویو شاخص کل انتظار داریم با پایان این زیگزاگ (یا سناریوی دوم) بازار روند نزولی خود را خاتمه دهد هر چند به صورت موقت!

در مورد مباحث تکنیکی بعدی در آپدیت های سریعی که زیر همین پست نوشته خواهند شد صحبت خواهیم کرد.

نویسنده : حسین حیدرپور
تاریخ تحلیل : 5 آبان 1399

آپدیت سریع

 • 19 آبان 99

  در ادامه موج شماری نئوویو شاخص کل ، مهمترین حمایت های استاتیک را می توانید در نمودار زیر مشاهده فرمایید :

  تحلیل نئوویو شاخص کل 14 – آپدیت سریع 1

 • 2 آذر 99

  طبق موج شماری نئوویو شاخص کل که ارائه کردیم به نظر می رسد قیمت به محدوده ی 1.22 میلیون واحد و همچنین به تارگت زمانی ابتدای آذر واکنش مثبت نشان داده است.

  در ادامه تحلیل قبلی موج F از دیامتریک می تواند روی همین کف خاتمه یابد و پس از آن رشد نسبتا خوبی را در قالب موج G از این الگو داشته باشیم.

  به تحلیل نئوویو شاخص کل که در کش دیتای ماهانه بروز شده است دقت فرمایید :

  موج شماری نئوویو شاخص کل 14 - آپدیت سریع 2

  موج شماری نئوویو شاخص کل 14 – آپدیت سریع 2

  مهم ترین تارگت های این صعود به صورت زیر محاسبه شده اند :

  1- ناحیه 1.5 میلیون واحد

  2- ناحیه 1.7 میلیون واحد

  3- ناحیه 2.1 میلینن واحد

  4- ناحیه 2.35 میلیون واحد

  برای شاخص کل سناریوهای مختلفی می توان نوشت که فعلا از آن ها خودداری می کنیم و برای علافه مندان در پادکست این تحلیل به توضیحات تکمیلی می پردازیم.

  پادکست آپدیت سریع شاخص کل (2 آذر 99) :

برچسب ها

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی

21 پاسخ
 1. سروش
  سروش گفته:

  درود. متاسفانه سیستم تحلیل نئوویو در ششماه گشته خیلی کمتر از الیوت ارتودکس جواب درست بدست داده. یا سیستم نئوویو پاسخگو نیست یا جسارتاً شما نکته ای را فراموش کردید. با استفاده از الیوت ارتدوکس بسیاری از سهام مانند فروی و کاما را بموقع تشخیص داده و خارج شدم ولی جاهایی که با تحلیل نئوویو این سایت هماهنگ بودم شدیداً متضرر شدم.
  امیدوارم این بحث جنبه شخصی و خصمانه پیدا نکند.

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   درود بر شما
   تحلیل نئوویو کاما بیش از 3000 درصد سود آوری داشته است . تحلیل نئوویو فروی در بلند مدت سر جای خودش است و در کوتاه مدت سود 100 درصدی داده است. در بدترین شرایط حد ضرر های تریل شده با چند ده درصد سود در فروی می توانسته بسته شود و اگر شما درست عمل نکرده اید مرتبط با تحلیل های نئوویو بنده نیست.
   در مورد شاخص کل موج صعودی قبلی دقیقا روی 2.1 میلیون واحد طبق پیش بینی بازگشت ولی به لحاظ زمانی تحلیل زمانی دقت لازم را نداشت.
   بنده نه به عنوان نئوویو کار به عنوان یک الیوت کار که همه عمر کاریم را برای یاگیری ، تحلیل ، ترید و در نهایت تدریس سبک های مختلف الیوتی صرف کرده ام خدمت شما و همه عزیزان عرض می کنم الیوت اورتودوکس در مقایل نئوویو هیچ گاه نمی تواند حرفی برای گفتن داشته باشد و این نه تنها در طول 6 ماه گذشته بلکه در طول سالیان طولانی اثبات شده است.
   هیچ جنبه شخصی و خصمانه ای در کار نیست و تمامی پست های انتقادی محترمانه مثل شما منتشر شده و خواهد شد.
   موفق باشید

   پاسخ
   • سروش
    سروش گفته:

    ممنون از پاسخ خوب شما. ولی الیوت ارتدوکس و موج شماری های اون حد ضررهای دقیقتری برای من داشت و محاسبه حد سود رو برای سهامم بسیار خوب جواب داد. چون نئوویو خوب بلد نیستم طبق تحلیلهای این سایت پیش رفتم ولی منتج به نتیجه مناسبی نشد. هرپند مشکل رو از هجوم گله ای نیمه اول سال میدونم که نتیجه منطقی اش خروج گله ای فعلی هست.

    پاسخ
    • سروش
     سروش گفته:

     تصمیم دارم نئوویو رو بهتر یاد بگیرم اونوقت میتونم قضاوت بهتری داشته باشم که کدام روش برایم بهتر سود خواهد داشت. تلاش برای یادگیری این سبک رو بیشتر میکنم
     ممنونم

     پاسخ
 2. محمدرضا
  محمدرضا گفته:

  در اینکه با یک کارکشن دیامتریک مواجهیم باهاتون هم نظرم اما اینی که شما لیبل گذاری کردید نیست و نظر من اینه که ما الان تو ریز موج جی این دیامتریک هستیم. فکر نمیکنم هم بعد زا این اصلاح تموم بشه با این شیبی که داره نهایت یک کوج ایکس برای اصلا تا محدوده ی 1550-1600 داریم بعد دوباره ریزش داریم تات زیر یک میلیون که فرکتال سال 92 هم موید این قضیه هست.

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   در نمودار به وضوح 5 موج داریم و نمی توانید ریز موج هفتم را برای آن در نظر بگیرید از طرفی موج شماری کنونی هیچ ارتباطی به فراکتال سال 92 ندارد.

   پاسخ
   • محمدرضا
    محمدرضا گفته:

    به این دلیل این حرف رو میزنم که خب ما هیچ دیامتریک مرسومی نداریم که موج e اون به این شکلی که شما رسم کردید باشه و از بقیه امواج بزرگتر ولی معمولا موج جی یا موج ای میتونن بزرگترین موج باشند و من جایی ندیدم شکل دیامتریک بدین صورت باشه( که شاید از نقص اطلاعات بنده هست) بنابراین همزمان میشه این احتمال رو داد که ما دیامتریک رو به رو نیستیم و با یک اصلاح ترکیبی سه تایی رو به رو ایم و یا اینکه پایان موج e شما باید بالاتر تموم بشه. در مورد فرکتال سال 92 هم اگر دو چارت رو کنار هم قرار بدیم شباهت عجیبی بین این دو تا میبینیم که فقط از نطر زمانی و شیب ریزش میتونن با هم متفاوت باشند و اگرنه از نظر ساختار چارت با هم دیگه شباهت دارند.

    پاسخ
    • حسین حیدرپور
     حسین حیدرپور گفته:

     ترسیم امواج روی نمودار شماتیک است و دقیق نیست و اگر هم به همین بلندی هم شود مشکلی ندارد. وجود ترکیبی نیز در این تایم امکان پذیر است اما با توجه به تایم پایین تر به نظرم یکی از این دو سناریوی گفته شده محتمل است اما سناریوی شما را نمی توانم در کنم و امکان پذیر است.
     در مورد شکل ظاهری ریزش از پیوت مد نظر ممکن است این شباهت وجود داشته باشد اما به لحاظ ساختاری در آنجا یک الگوی بلند مدت خاتمه یافته بود که چنین کارکشنی ایجاد شد اما در حال حاضر هیچ الگوی درجه بالایی تکمیل نیست و به نظر می آید حداقل یک موج کم دارد.

     پاسخ
     • علی
      علی گفته:

      با سلام و احترام خدمت شما . نکته ای رو باید یاداور شما دوست عزیز بشوم و ان هم این که بنده هیچ الگوی دیامتریکی به شکلیکه شما ترسیم کردید ندیده ام .من در مورد بلند مدت نظر نمیدهم چون بررسی نکردم کش دیتای ماهانه رو اما ان چیزی که مشخص است هم در تایم فریم روزانه هم هفتگی این است که از زمان نزول شاخص از سطح 2.1 ما شاهد پیدایش یک الگوی دیامتریک هستیم که در حال حاظر در موج جی ان هستیم عدد1290هزار سطح فیبوی 0.618 نسبت به موج ای بود که واکنش راهم شاهد بودیم . امیدوارم پس از انتخابات امریکا اقایان دست از تباه کردن سرمایه مردم بگیرند و اجازه دهند پسا الگوی دیامتریک الگو را کامل کند.بنده با احترام به شما با نظر محمد رضا موافق ترم.مگر اینکه موج ایی از دیامتریک ترسیمی شما بسیار بیشتر نزول کند تا الگوی پاپیونی شکل گیرد که با توجه به بنیاد شرکت ها و عوامل کلان اقتصادی این سناریو در حد نیم درصد معتبر خواهد بود.موفق باشید

 3. یزدان
  یزدان گفته:

  سلام . اگه اصلاح شاخص کل در اعدادی که نوشتین تمام بشه موج صعودی بعدیش تا چند بالا میره . اگر تارگتها رو اعلام کنید لطف بزرگی کردید. سپاسگزارم .

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   با سلام
   تارگت های صعود باید بر اساس انتهای موج محاسبه شود ، ابتدا اجازه بدید واکنش را نسبت به سطوح محاسبه شده ببینیم و در صورت واکنش مثبت در قالب آپدیت سریع زیر همین پست در مورد اهداف و روند صعودی بعدی صحبت می کنیم

   پاسخ
 4. علی
  علی گفته:

  همچنین این نکته رو هم اضافه کنم که شما چون در تایم فریم بالا بررسی کردید احتمالا کش دیتاتون دارای موج مفقود می باشد.در زمان تحلیل کش دیتاهای بالاتر حتما به تایم فریم پایین تر توجه لازم رو داشته باشید دوست من.

  پاسخ
 5. پوراحمد
  پوراحمد گفته:

  با سلام و احترام

  چقدر احتمال میدهید با یک اصلاح ترکیبی روبرو باشیم؟؟؟ یعنی این ریزش ۳ ماهه w بوده باشد و بعد یک x موج داشته باشیم. به این ترتیب کل wxy میتواند حدود ۸ ۹ هم ادامه یابد و بعید است به لحاظ زمانی هم دچار شویم در نسبتهای بین امواج.

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   برای این ریزش سه سناریو بیشتر مطرح نیست ، یا کل اصلاح تمام است و حرکت بعدی شارپی است که کمترین احتمال برای این سناریو وجود دارد ، یا کل این ریزش موج A خواهد شد و صعودی در قالب موج B داریم و یا سناریوی مد نظر شما.
   به لحاظ زمانی هیچ مشکلی برای هیچ کدام از سناریوها نیست و ظرف زمان حداکثر بیش از 1.5 سال است.چون ریزش بسیار شارپ بوده احتمال وجود سناریوی شما رو به همراه صعود شارپی بسیار کم می دانم و به نظر احتمال وقوع B بیشتر است.
   به هر حال این ریزش مومنتوم بسیار زیادی دارد بر خلاف تصور بسیار شارپ است و سناریوی شما نیز باید در گوشه ذهنمان باشد. فعلا باید روی انتهای این کارکشن فعلی زوم کنیم چون پس از آن قطعا بازار بر خواهد گشت. بر اساس شرایط بازگشت این سناریوها رو بعدا دسته بندی می کنیم.

   پاسخ
 6. پیام محمدی
  پیام محمدی گفته:

  سلام استاد گرامی بنده مطالب رو پیگیری میکنم اما حقیقتا شما کف 1220رو نفرمودید
  اشاره به 1190و 1050 و910 شد
  به هر حال سپاس از تلاش شما

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   درود بر شما
   چند بار در تحلیل به این عدد مهم اشاره کردم ، دقیق تر پیگیری بفرمایید! این عدد تراز 161.8 موج ابتدایی است! که برای تحلیل زیگزاگ یک الزام حداقلی است.

   پاسخ
 7. پوراحمد
  پوراحمد گفته:

  ممنون از آپدیتتون.

  شما معتقدید که در موج G هستیم و F به اتمام رسیده؟
  در صورتی که در موج b یا x از F باشیم کل الگوی موج F حداکثر چند ماه میتواند ادامه داشته باشد؟

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   خواهش می کنم ، به نظرم توسعه بیشتر موج F منطقی نیست هر چند شدنی است. اگر این کارکشن توسعه بیشتری پیدا کند ، حداکثر آن 2 سال است و باید تجمیع فعلی تغییر کند و این قدر توسعه را نمی توان در قالب موج F دید.

   پاسخ
 8. سروش
  سروش گفته:

  درود. شاخص کل واگرایی خیلی واضحی تشکیل داده. بزودی نزول شدیدی در پیش خواهیم داشت متاسفانه. هم در rsi هم در macd واگرایی مخفی متفی داریم.

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   درود بر شما
   بررسی رفتار اسیلاتورها بدون بررسی رفتار قیمت اهمیت خاصی ندارد. به نظرم همگرایی نسبی حجم و روند ارزش بیشتری برای تایید روند دارد و محدوده ی 1.5 میلیون واحد تکلیف را تا حد زیادی مشخص می کند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *