موج‌ شماری نئوویو وساپا (2)

سهم سرمایه‌گذاری سایپا یکی از بدترین سقوط‌ها را انجام داد و طبق موج‌ شماری نئوویو وساپا در آپدیت سریع قبلی انتظار داشتیم واکنش مثبتی در ناحیه 1000 تومان در انتهای زیگزاگ داشته باشد. این واکنش مثبت رخ داد و قیمت بازگشت اما میزان بازگشت اندک بود و مجددا این ناحیه مهم شکسته شد و استاپ را در محدوده ی 900 تومان فعال کرد.

در صورت نیاز به مشاهده آپدیت سریع 13 مهر می توانید به ” تحلیل نئوویو وساپا (1) ” رجوع فرمایید.

با اضافه شدن امواج یک بار دیگر این موج نزولی را تحلیل می کنیم تا تحلیل و تخمین بهتری از الگویی که این سهم دارد داشته باشیم.

همان طور که در نمودار به وضوح مشاهده می‌کنید ریزش اخیر موج قبلی را بیش از 100 درصد بازگشت کرده است در حالی که حداکثرِ نرمالِ بازگشت برای اکثر الگوها محدوده ی 60 درصد است. این بازگشت سنگین را در دو قالب می توان تحلیل کرد بنابراین دو سناریو را مطرح می کنیم.

1- سناریوی بدبینانه :

در این سناریو الگوی مثلث همگرای تناوب معکوس می‌تواند تشکیل شود که در این صورت صعود روزهای اخیر موج e از این مثلث خواهد شد و پس از آن ریزش سنگین دیگری رخ خواهد داد.

تحلیل نئوویو وساپا در این سناریو را می توانید ببینید :

تحلیل نئوویو وساپا 1 - آپدیت سریع 2-2

تحلیل نئوویو وساپا 1 – آپدیت سریع 2-2

2-  سناریوی خوشبینانه :

در این سناریو پس از رنج شدن قیمت و درجا زدن انتظار صعود شارپی را در بلند مدت داریم. این درجا زدن طبق تحلیل قبلی می‌تواند یک فعالیت مثلثی در قالب موج b از زیگزاگ باشد و هم چنین می تواند قسمت های میانی از الگوی دیاموند باشد. فعلا تعداد امواج برای تفکیک این الگوها موجود نیست و باید بیشتر صبر کرد، اما توجه کنید کلیت دو الگو یکسان است و تفاوت فاحشی با هم ندارند.

موج شماری نئوویو وساپا را در سناریوی دیاموند را می توانید در زیر ببینید :

تحلیل نئوویو وساپا 1 - آپدیت سریع 2-1

موج شماری نئوویو وساپا 1 – آپدیت سریع 2-1

خلاصه و نتیجه تحلیل :

طبق موج شماری نئوویو وساپا و دو سناریوی پیش رو توجه به ناحیه 1200-1000 تومان اهمیت دارد بدین صورت که اگر قیمت توان عبور از این ناحیه را نداشته باشد و به سمت کف 770 تومان حرکت کند سناریوی 1 می‌تواند رخ دهد و اگر این ناحیه شکسته شود سناریوی 2 بسیار محتمل است.

حد ضرر تحلیل را در 750 تومان قرار دهید.

اگر این زون مقاومتی شکسته شد اهداف نرمال این موج صعودی (موج E از دیامتریک) ابتدا محدوده ی 1600 تومان و سپس 2000 تومان است.

توجه کنید اهداف بالای 3000 تومان در میان مدت/بلند مدت در قالب کل الگوی دیامتریک (انتهای موج G) در دسترس است نه موج صعودی کنونی که قسمت میانی از الگوی بزرگتر است.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 13 آذر 99

پادکست این تحلیل را گوش کنید

مجموعه آپدیت‌های سریع

آپدیت اول : 27 دی 99

بر طبق موج شماری نئوویو وساپا که خدمت دوستان در نئوویو سنتر ارائه کردیم دو سناریو اراده دادیم.

تقطه ی تفکیک دو سناریو شکست و یا عدم شکست ناحیه 1200-1000 تومان عنوان شد و مشاهده کردید که قیمت فقط تا 1100 تومان رشد کرد و سپس راهی روند نزولی شد.

بنابراین طبق تحلیل گذشته سناریو اول در حال انجام است و انتظار داریم این سهم ریزش بیشتری را پس از تکمیل الگوی مثلث همگرای تناوب معکوس انجام دهد.

به تحلیل نئوویو وساپا که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو وساپا (2) - آپدیت سریع 1

آنالیز نئوویو وساپا (2) – آپدیت سریع 1 – حسین حیدرپور

فعلا بررسی این سهم برای نقطه‌ی ورود ارزشی ندارد و باید صبر کرد تا یک الگو تشکیل شود.

مهمترین نواحی پیش رو برای خاتمه این موج نزولی به صورت زیر محاسبه شده‌اند :

1- ناحیه 440-375 تومان

2- ناحیه 310-260 تومان

حمایت معتبر دیگری تا قبل از ناحیه اول وجود ندارد و خود دنبال کنندگان ما می‌توانند حمایت‌های روانی 500 ، 600 و 700 را دنبال کنند که از دید من اهمیت کمی در این تحلیل دارند.

آپدیت دوم : 13 اردیبهشت 1400

طبق موج شماری وساپا در آخرین آپدیت سریعی که ارائه شد منتظر حرکت پساالگویی مثلث تشکیل شده به صورت ریزش نسبتا شارپ بودیم که هم اکنون رخ داده است.

قیمت این سهم تا‌کنون ریزش 83 درصدی نسب به سقف خود داشته و توانسته بیش از 50 درصد از آخرین روند صعودی خود را بازگشت نماید.

به بروزرسانی شمارش نئوویو وساپا که در کش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو وساپا (2) - آپدیت سریع 2

موج شماری نئوویو وساپا (2) – آپدیت سریع 2

بر طبق شمارش الیوت وساپا این سهم به ناحیه حمایتی اول در آپدیت سریع قبلی رسیده است و از دید من اصلاح قیمتی این سهم در همین ناحیه خاتمه می‌یابد و صرفا باید منتظر تمام شدن اصلاح زمانی این سهم باشیم.

انتظار داریم این اصلاح بین 2 تا 5 ماه دیگر تمام شود و روند صعودی برای این سهم آغاز گردد.

توجه کنید الگوی ریزشی در پساالگویی مثلث بزرگ فعلا تکمیل نیست و با چند تک موج دیگر که در ماه‌های آتی اضافه می‌گردد می‌توانیم سناریوی خوبی برای آن بنویسیم اما در عین حال شکست ناحیه حمایتی مذکور در طول ماه‌های آینده کاملا دور از انتظار است و بیشتر اصلاح زمانی مد نظر است تا اصلاح قیمتی.

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *