موج شماری شپنا (2)

تاکنون بارها موج شماری شپنا را در قسمت‌های مختلف انجام داده‌ایم و بر این اساس می‌دانیم کارکشن این سهم بسیار زمان‌گیر و طولانی است. با توجه به این که این سهم در یک کارکشن چندین ساله قرار دارد سعی می‌کنیم قسمت‌های صعود کنندۀ درون این کارکشن بزرگ را ترید کنیم.

به موازات هدفی که داشته‌ایم در دو تحلیل قبلی موج d از (A) و موج (B) را می‌توانستید معامله کنید.

در صورت نیاز به مطالعه تحلیل و آپدیت‌های قبلی می‌توانید به ” تحلیل نئوویو شپنا (1) ” مراجعه کنید. توجه فرمایید پس به خاطر افزایش سرمایه اعداد روی نمودار تغییر کرده‌اند.

هم اکنون شپنا در انتهای موج (C) بزرگ قرار دارد و لذا ورود به این سهم در این قیمت‌ها درست نیست و علت نوشتن این تحلیل بررسی نقاط خروج برای نوسانگیران و همچنین بررسی کل کارکشن بزرگتر است.

به موج شماری شپنا که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو شپنا (2)

موج شماری نئوویو شپنا (2) توسط حسین حیدرپور

طبق موج شماری نئوویو شپنا هم اکنون مقدار زیادی از موج (D) تشکیل شده است و لذا استاپ لاس این تحلیل می‌بایست از محدوده 390 به محدوده 600 تومان منتقل شود. طبق آنالیز زمانی نئوویو اولین تارگت زمانی در خرداد ماه 1401 قرار دارد و لذا توجه به آن الزامی است هر چند تارگت‌های بعدی در میانه و انتهای تابستان 1401 قرار می‌گیرند.

طبق موج شماری شپنا که در بالا می‌بینید پس از انتهای موج (D) این سهم وارد روند نزولی/رنج خواهد شد تا موج (E) را تشکیل دهد. سناریوی اولیه برای کارکشن بزرگ الگوی مثلث همگرای تناوب معکوس است که به صورت تخمینی در انتهای نیمه دوم سال 1401 و چه بسا در ابتدای نیمه اول سال 1402 پایان می‌یابد. پس از اتمام موج (D) می‌توان بازه دقیق‌تری را محاسبه کرد.

این الگوی پتانسیل الگوی دیامتریک را نیز داراست که فعلا پرداختن به آن اهمیتی ندارد.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

بر اساس شمارش الیوتی شپنا برای انتهای موج (D) می‌توانیم از تارگت‌های زیر استفاده کنیم :

1- ناحیه 700 تومان (که هم اکنون قیمت درگیر آن است)

2- ناحیه 800 تومان

3- ناحیه 1100 تا 1300 تومان

سیو سود در نواحی فوق برای کوتاه مدتی‌ها توصیه می‌شود و بلند مدتی‌ها می‌توانند با استاپ 390 تومان همچنان به نگهداری سهم بپردازند.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 19 اردیبهشت 1401

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *