تحلیل نئوویو شبندر (1)

از گروه پالایشی اولین تحلیل امسال را به تحلیل شپنا اختصاص دادیم و هم اکنون به تحلیل نئوویو شبندر در کش دیتای ماهانه و از انتهای موج (D) پرداخته ایم.

با استفاده از تحلیل گذشته سهم صعود چند ماه گذشته را می توانیم در قالب موج (E) بررسی کنیم که حرکت پساالگویی فلت راننینگ است. در این موج به وضوح 3 حرکت از جنس کارکشن رخ داده است و اصلاح اخیر موج D از (E) می باشد.

به تحلیل نئوویو شبندر که در کش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو شبندر (1)

تحلیل نئوویو شبندر در نئوویو سنتر – کش دیتای ماهانه

ساختار سه موج B ، A و C کارکشن است از این رو الگوی بزرگی که در موج (E) تشکیل خواهد شد یکی از الگوهای مثلثی است. در حالت بسیار بدبینانه الگوی مثلث در حال تشکیل است و در حالت خوشبینانه تشکیل الگوی دیامتریک محتمل است.

با توجه وضعیت شاخص کل که در بدترین و ضعیف ترین حالت ممکن یک موج صعودی بزرگ چندین ماهه به بازار بدهکار است ، به نظر می رسد پتانسیل الگوی دیامتریک از نوع دیاموند به وضوح وجود دارد.

با توجه به موج شماری نئوویو شبندر در مورد ساختار کلی این الگو و کم و کیف آن از هم اکنون نمی توان اظهار نظر بیشتری کرد و با اضافه شدن امواج تفسیر بهتری می توان ارائه کرد. آن چه مهم است اینکه الگو تکمیل نیست و فازهای صعودی دیگری باید وجود داشته باشد تا الگویی الیوتی در این قسمت تشکیل شود.

موج D نزولی خیلی شارپ حرکت کرده و اصلاح قیمتی مناسبی انجام داده است و به لحاظ زمانی انتظار داریم به صورت نرمال این موج بین 2.5-1 ماه زمان مصرف کند.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

بر اساس تحلیل نئوویو شبندر برای انتهای موج D دو ناحیه مهم حمایتی در نظر گرفته ایم  که در صورت مشاهده علائم بازگشتی روی این دو ناحیه می توانید اقدام به خرید این سهم کنید.

مهم ترین اهداف موج D عبارتند از :

1- ناحیه 4000-3950 تومان

2- ناحیه 3700-3600 تومان

سود آوری نرمال این الگو در محدوده ی 12000 تومان و حتی بالاتر قرار دارد اما دقت کنید فعلا بهتر است حد سود را در همین ناحیه قرار دهیم.

حد ضرر ابتدایی این تحلیل را 5 درصد زیر کندل بازگشتی قرار دهید تا در آینده آن را بهینه کنیم.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 1 شهریور99

پادکست این تحلیل را گوش کنید

مجموعه آپدیت‌های سریع

آپدیت اول : 13 آبان 99

طبق تحلیل نئوویو شبندر که در شهریور ماه انجام دادیم گفتیم این سهم در موج D قرار دارد و برای انتهای موج D دو ناحیه حمایتی با حد ضرر 5 درصدی زیر کندل بازگشتی تعیین کردیم.

در حال حاضر به موج شماری نئوویو شبندر که در تایم‌فریم ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو شبندر 1 - آپدیت سریع 1

تحلیل نئوویو شبندر 1 – آپدیت سریع 1

حمایت دومی که برای انتهای موج D تخمین زده بودیم شکسته شده است و از طرفی ماکسیمم زمان نرمال اصلاح نیز پر شده است اما همچنان این سهم فروشنده دارد.

توجه کنید در یک بازار افراطی قرار داریم و در همه‌ی سهم‌های نزول‌ها حداقل 20-30 درصد بیشتر از حد نرمال خود شده است. همان‌طور که ملاحظه می‌کنید بلندتر شدن موج D و این که می‌خواهد ماکسیمم زمان افراطی صرف کند ، هیچ تغییری در تحلیل کلی ایجاد نکرده است به جز این که قسمت میانی الگو تا حد زیادی واگرا شده است و هر چه موج D روی حمایت‌های پایین‌تری پایان یابد ، این واگرایی کانال بیشتر خواهد شد.

3 حمایت مهم دیگر برای این سهم محاسبه کردیم که می‌تواند پایان این نزول را رقم بزند. با توجه که نمی‌دانیم از هم اکنون کدام حمایت می‌تواند واکنش خوبی نشان دهد حد ضرر را نمی‌توانیم تعیین کنیم و لذا حد ضرر ابتدایی را 5 درصد زیر کندل بازگشتی قرار دهید.

تذکر مهم : طبق تحلیل نئوویو شبندر این سهم تارگت های بالای 10 هزار تومان را داراست اما این موضوع دلیل نمی‌شود در هم قیمتی این سهم را خریداری کنیم و حد ضرر نگه نداریم! رعایت حد ضررهای گفته شده از همه چیز واجب‌تر است. برخی‌ها وقتی می‌گوییم 2600 تومان حمایت کلیدی سهم است فکر می‌کنند اگر شبندر 6 هزار تومانی خریده‌اند می توانند طبق این تحلیل نگه‌داری کنند! و با شکست یک حمایت ضرر بیشتری بر ضرر قبلی خود می‌افزایند!

مطلبی که عرض می‌کنم کلی است ، اگر سهمی تارگت 100 هزار تومانی هم داشته باشد شما باید به موقع خرید کنید و از طرفی حد‌ضرر هم نگه دارید و تارگت بالا دلیل بر نگهداری سهم با فرمی که گفتیم نیست!

آن چیزی که برای بلند مدتی‌ها ، نگهداری معنا می‌شود ، ضرر روی ضرر گذاشتن نیست! برای مثال فردی برای بلند مدت سهم شبندر 1000 تومانی را خریده است و نگهداری می‌کند و در خلال حرکت 2-3 ساله آن ساختار موج‌ها را آپدیت می‌کند تا ببیند چه اتفاقی در این روند صعودی بلند مدت در حال رخ دادن است! و در انتهای موج آخر خروج می‌کند.

کاری که هم‌اکنون ما در تحلیل‌های نئوویو انجام می‌دهیم محاسبه حمایت‌های مهم ، تحلیل ساختاری کلی و سپس چک کردن ساختار روی حمایت‌ها و دنبال کردن رفتار قیمت رو حمایت‌ها است. اگر حمایت شکست یا الگویی روی یک حمایت تکمیل نبود که هیچ! و اگر شرایط ورود مناسب بود ، با رعایت حد ضرر این ورود انجام می‌شود چرا که به خاطر گسترش افراطی امواج ممکن است استاپ معامله فعال شود و مجبور شویم یکی دوبار ورود در نواحی مجاز گفته شده را تست کنیم و از آن راه گریزی نیست!

اگر موج نزولی فعلی بیشتر از آذر ماه طول بکشد ، این تحلیل با مشکل مواجه خواهد شد و باید بازبینی شود.

آپدیت دوم : 15 دی 99

طبق تحلیل نئوویو شبندر حمایت‌هایی برای پایان اصلاح سنگین این سهم محاسبه کردیم. پس از رسیدن قیمت به حد بالای حمایت آخر بازگشتی را تجربه کرد و از کف خودش 50 درصد افزایش پیدا کرد.

حدضرر تحلیل را طبق کندل بازگشتی باید در 2080 تومان قرار دهید. توجه کنید پس از صعود قیمت تا 3400 تومان مجددا این سهم اصلاح سنگینی انجام داده است و قیمت فعلی سهم 2450 تومان است.

این اصلاح سنگین می‌تواند سناریوهای صعود را به شدت تضعیف کند بنابراین به نظرم خروج موقت از این سهم قبل از فعال شدن استاپ مناسب ارزیابی می‌شود.

موج D از آپدیت سریع قبلی با موج B همپوشان شده است لذا شبندر دیگر تک سناریوی دیامتریک را ندارد و خطر تشکیل مثلث خنثی با موج E کوتاه نیز وجود دارد که در این صورت این سهم راهی حمایت‌های زیر 1500 تومان خواهد شد!

به موج شماری نئوویو شبندر که سناریو فوق را توضیح می دهد ، دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو شبندر (1) - آپدیت سریع 2

تحلیل نئوویو شبندر (1) – آپدیت سریع 2

اگر این سناریوی بد رخ دهد عملا قیمت شبندر خیلی پایین‌تر از ارزش ذاتی خود قرار می‌گیرد. به هر حال قیمت با ارزش متفاوت است و هیچ ارتباط مستقیمی بین آنها نیست بنابراین هر چند این سناریو احتمال زیادی ندارد اما امکان پذیر است.

با توجه به وضعیت فعلی افرادی که در محدوده‌ی 2100 تومان و به واسطه‌ی تکمیل الگوی زیگزاگ وارد این سهم شده‌اند می‌توانند به طور موقت از این سهم خارج شوند و ورود مجدد را به زمانی که این سناریوها از هم تفکیک شوند بسپارند. البته تا استاپ تحلیل فاصله‌ی زیادی داریم اما بازگشت چند روز اخیر احتمال فعال شدن استاپ معامله را به شدت افزایش داده است بنابراین چون دو سناریوی مختلف‌الجهت امکان‌پذیر است ، ترید در حال حاضر توصیه نمی‌شود.

مطالب فوق را می توان به صورت زیر خلاصه کرد :

1- سیگنال مجدد سهم را با شکست قطعی انتهای موج E در 3400 تومان در نظر بگیریم (تشکیل سناریوی آپدیت سریع 13 آبان).

2- سیگنال مجدد سهم را با بررسی ساختار شبندر در محدوده‌ی 1800 و پایین‌تر دنبال کنیم.

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

13 پاسخ
 1. امیر رضا
  امیر رضا گفته:

  استاد سلام،
  با این شرایطی که برای شبندر پیش اومده، هنوز هم معتقد به اهداف پیش روی سهم هستید؟

  پاسخ
 2. میلاد
  میلاد گفته:

  سلام و خسته نباشید . جناب حیدر پور جسارتا الان رو زمان مناسب واسه خرید این نماد میدونید؟

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   شبندر امروز بسته شد و تحلیل را در زمانی ارائه کردیم که این سهم در صف فروش در اعداد زیر 4000 تومان بود. اهداف حداقلی این سهم در محدوده ی 10-12 هزار تومان می باشد و از دید من جزو مفت های بازار با پتانسیل های خوب است.

   پاسخ
 3. رضا
  رضا گفته:

  سلام استاد لطفا منت بزارید و تحلیل نئو ویو نماد #دی (بانک دی) رو هم لطف کنید بزارید.

  پاسخ
 4. نیما
  نیما گفته:

  دروود بر شما استاد حیدر پور

  در این روزهای منفی تحلیل ها و مطالب شما واقعاً مارو خوشحال میکنه
  خداوند به شما سلامتی روز افزون بده
  ممنونیم ⚘❤💫

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   خواهش می کنم ، شما هم سلامت و موفق باشید.
   هم اکنون در بازار منفی موقع جارو کردن سهام خوب برای میان مدت است و با کمی صبر انشاالله برد با تحلیل خواهد بود نه هیجان

   پاسخ
   • نیما
    نیما گفته:

    استاد کاملا فول سهم موندیم و سهامداری کردیم در سهام های دولتی.
    و متاسفانه با مشغله نتونستم تحلیل های گذشته که حاوی پیام احتیاط بود رو متوجه بشم، نقدینگی جدید هم برای میانگین نداریم.
    سپاس از زحمات شما،متشکرم استاد 🌹🙏

    پاسخ
   • NIMA
    NIMA گفته:

    استاد سلام ووقت بخیر
    انشالله که سلامت و خوشحال باشید
    آپدیت شبندر رو برای دوستان در قالب ویدئو قرار بدین
    بیصبرانه منتظر هستم.
    متشکرم 👌🌹

    پاسخ
    • حسین حیدرپور
     حسین حیدرپور گفته:

     سلام
     ممنون ، امیدوارم شما هم سلامت باشید.
     آپدیت شبندر را در قالب تحلیل جدید ارائه خواهم کرد و هم اکنون آماده است و فردا صبح منتشر خواهد شد.
     تحلیل های اصلی را نمی توانیم در قالب ویدیو اراده کنیم ، انشااله آپدیت های سریع بعدی را به صورت ویدیویی آماده می کنم.

     پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.