تحلیل نئوویو شاخص کل بورس تهران در نئوویو سنتر:

در این جا می خواهیم به تحلیل نئوویو شاخص کل بورس تهران درکش دیتای ماهانه بپردازیم و نتایج آن را مشاهده و با تحلیل های قبل مقایسه کنیم.

در تحلیل قبلی به دنبال انتهای فاز سوم از الگوی دیامتریک بودیم و برای انتهای آن چند ناحیه مقاومتی را محاسبه کردیم. مشاهده کردید که انتهای فاز سوم دقیقا در محدوده ی مقاومت ۳۳۰ هزار واحد اتفاق افتاد.

در صورت نیاز به مطالعه تحلیل قبلی روی عبارت ” آنالیز نئوویو شاخص کل بورس (۹) ” کلیک فرمایید.

به موج شماری شاخص کل بورس تهران که در کش دیتای ماهانه بروزرسانی شده است نگاه کنیم :

تحلیل نئوویو شاخص کل بورس

تحلیل نئوویو شاخص کل بورس – کش دیتای ماهانه

همان طور که در تحلیل قبلی بیان شد پس از فاز چهارم که نزولی یا رنج است فاز پنجم صعودی با مومنتوم بالایی شروع خواهد شد.

سوالی که هم اکنون مطرح است این است که آیا فاز چهارم تکمیل شده است یا خیر؟ در حال حاضر شاید به دقت نتوان در این تایم فریم به این سوال پاسخ داد اما با فرض تکمیل نشدن این فاز ، فاز نزولی دیگری که رخ خواهد داد صرفا یک ریز موج نزولی است که از دید من فرصت خرید مجددی را برای جا ماندگان فراهم می کند و از این بابت نگرانی نداریم.

فاز صعودی پنجم اهداف بالایی را می تواند داشته باشد و همچنان بر تحلیل میان مدت و بلند مدت نئوویو شاخص کل تاکید می کنم که روند صعودی پا برجاست و ریز موج های کوچکی در این میان می تواند رخ دهد که اصلا جای نگرانی ندارد.

با توجه به ساختار فعلی این ریز موج ها کمتر از ۱۰ درصد از قیمت جاری را می تواند اصلاح کند و حد هشداری که می تواند تحلیل میان مدت شاخص کل را با چالش مواجه کند ، اصلاحی بیش از این مقدار است که بارها در تحلیل های تکنیکال متعدد که در این ۳ ماه اخیر ارائه شد ، راجع به آن صحبت کردیم.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

روند صعودی جدیدی از دید من آغاز شده است و این صعود قطعا شامل صعودهای بلند و نزول های کوتاهی خواهد بود. اولین مقاومت مهم پیش رو محدوده ی ۳۷۰۰۰۰ واحد است که روی چارت هم می بینید. بستگی به مومنتوم بازار این مقاومت می تواند موج نزولی کوتاهی را ایجاد کند (که اصلا لزومی ندارد!). اگر از این مقاومت با قدرت عبور کنیم عملا می توانیم فاز چهارم را خاتمه یافته تلقی کنیم و اگر هم عبور نکنیم اتفاق خاصی نمی افتد و اصلاح کوتاه مدتی خواهیم داشت و مجددا ادامه روند صعودی را داریم.

اما برای محاسبه اهداف موج ۵ ام از این دیامتریک (موج F) می توانیم نواحی مقاومتی زیر را مد نظر قرار دهیم:

۱- ناحیه ۳۷۰۰۰۰ واحد

۲- ناحیه ۴۰۰۰۰۰ واحد (صرفا مقاومت روانی)

۳- ناحیه ۴۱۵۰۰۰ هزار واحد

۴- ناحیه ۴۹۵۰۰۰ واحد

۵- ناحیه ۵۰۰۰۰۰ واحد (صرفا مقاومت روانی)

به وضوح مشخص است اهداف موج F از این دیامتریک در ورای مقاومت دوم قرار خواهد گرفت.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *